قوانین جدید در سنت وینسنت و گرنادین ها درباره بروکرهای فارکس

رگوله سنت وینسنت و گرنادین ها SVGFSA در قوانین خود تغییر می دهد

تغییرات در قوانین فارکس در حوزه‌های قضایی آفشور

بروکرهای فارکس برای ثبت شرکت و دسترسی به بازار، راه‌حل‌های آسان و مقرون‌به‌صرفه‌ای را انتخاب می‌کنند. به دلیل شرایط مطلوب، هزینه‌های پایین و اعتبار، اغلب رگوله فارکس را در حوزه‌های قضایی با نظارت کم مانند بلیز، FSC موریس، سیشل و قبرس انتخاب می‌کنند. فعالیت تحت یک مجوز و رگوله، اعتماد و امنیت برای شرکت و مشتریانش فراهم می‌آورد.

با این حال، روش هایی وجود دارند که نیازی به مجوز خاصی برای ارائه خدمات فارکس بین‌المللی ندارند. به عنوان مثال، شرکت‌های معروف فارکس مانند Olymp Trade، IQ Option و Libertex Forex Trading، در سنت وینسنت و گرنادین‌ها ثبت شده‌اند، جایی که بدون نیاز به مجوز رسمی اما با رعایت قانونی عمل می‌کنند. با این حال، این روند در حال کاهش محبوبیت است.

تغییر رویه خدمات مالی سنت وینسنت و گرنادین ها

مقامات نظارتی خدمات مالی سنت وینسنت و گرنادین‌ها (SVGFSA)، در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۲۳، الزامات جدیدی برای تمام شرکت‌هایی که در فعالیت‌های فارکس دخیل هستند، اعلام کردند. به دلیل افزایش چشمگیر در تعداد و فراوانی شکایات و اتهامات کلاهبرداری علیه شرکت‌های ثبت شده در سنت وینسنت و گرنادین‌ها که در فعالیت‌های فارکس یا کارگزاری فعالیت دارند، همچنین تأثیر مخرب بر روی شهرت خود جزیره، SVGFSA تصمیم به سفت و سخت‌تر کردن قوانین صنعت گرفته است. در نتیجه، SVGFSA یک سیاست سخت‌گیرانه را اتخاذ کرده است که موارد زیر را تعیین می‌کند:

A) شرکت‌ها باید در حوزه‌های قضایی که فعالیت‌هایشان در آن انجام می‌شود، مجوزهای لازم را ارائه دهند. اگر حوزه قضایی خاصی نیازی به مجوز نداشته باشد، نامه‌ای از سوی رگولاتور مربوطه می‌تواند به SVGFSA فرستاده شود که تأیید می‌کند برای انجام چنین فعالیت‌هایی نیازی به مجوز نیست.

B) شرکت‌های موجود مهلتی ۴۵ روزه تا تاریخ ۱۰ مارس خواهند داشت تا مجوزهای لازم از حوزه‌های قضایی که در آن فعالیت دارند را به SVGFSA ارائه دهند.

عدم انطباق با این الزامات منجر به اعمال تحریم‌هایی علیه شرکت‌ها تحت قانون سازمان خدمات مالی خواهد شد.

در این رابطه، نیاز به انتخاب راه‌حل‌های جدیدی مشابه با قوانین وفادارانه سنت وینسنت و گرنادین‌ها پیش از آغاز قوانین جدید وجود داشت، زمانی که فعالیت‌های فارکس نیازی به مجوز خاص به شکل یک مجوز یا سند مرتبط نداشتند. در عین حال، اقدامات به صورت بین‌المللی و تا حد امکان بدون ریسک و تعهدات سختگیرانه انجام خواهد شد.

راه حل های جایگزین برای ثبت SVGFSA

اولین راه‌حل جذاب در بازار نویس (سنت کیتس و نویس) است که در آن فعالیت فارکس به عنوان صنعتی مجوزدار شناخته نمی‌شود. تنها الزام موجود در این جزیره این است که نهادهای نویس نمی‌توانند خود را به عنوان یک کسب‌وکار فارکس دارای مجوز، چه در داخل و چه خارج از نویس، تبلیغ کنند.

ثبت شرکت در این جزیره نسبتاً ارزان و سریع انجام می‌شود. با این حال، اکنون این حوزه قضایی در زمینه فعالیت‌های بین‌المللی فارکس کمتر محبوب است. این جزیره به دلیل تغییرات در سنت وینسنت و گرنادین‌ها، انتظار ورود تعداد زیادی از کسب‌وکارهای جدید در صنعت کارگزاری و فارکس را دارد.

راه‌حل دیگر رگوله سنت لوسیا است، جایگزین محبوبی برای نویس برای ثبت شرکت‌های فارکس. با این حال، علی‌رغم سادگی و مقرون‌به‌صرفه بودن آن، این جزیره با تعداد رو به رشدی از شکایات مواجه است، مشابه سنت وینسنت و گرنادین‌ها.

از سال 2022، کسب‌وکارهای فارکس در سنت لوسیا ملزم به داشتن مجوز هستند، حتی اگر به صورت محلی فعالیت نداشته باشند. نویس و سنت لوسیا ممکن است در آینده نزدیک به عنوان گزینه‌های مناسب برای شرکت‌های فارکس مطرح نشوند، زیرا پروژه‌ها به دنبال حوزه‌های قضایی قابل اعتمادتر و معتبرتری هستند.

جایگزینی سیشل و وانواتو

همه چیز نشان می‌دهد که سیشل و وانواتو در سال ۲۰۲۳ به عنوان راه‌حل‌های پیشرو فارکس مطرح خواهند شد. پروژه‌های معتبر به این کشورهای آفشور اما با اعتبار بیشتر و قوانین دقیق منتقل خواهند شد. این پروژه‌ها هزینه بیشتری نسبت به نویس و سنت لوسیا داشته و زمان بیشتری برای اجرا نیاز دارند، اما برای پروژه‌های جدی فارکس مناسب خواهد بود.

هر دوی سیشل و وانواتو مالیات منطقه آفشور، یکی از پایین‌ترین هزینه‌های دولتی و نظارتی، شرایط رگولاتوری انعطاف‌پذیر، سیاست نظارتی وفادار و الزامات صدور مجوز را به طور کلی ارائه می‌دهند.

بروکرهای فارکس در سیشل و وانواتو توسط خدمات مالی سیشل (FSA) و کمیسیون خدمات مالی وانواتو (VFSC) به ترتیب نظارت می‌شوند. هر دو نهاد نظارتی از شرکت‌های فارکس می‌خواهند که مجوز دریافت کنند و به الزامات رگولاتوری خاصی پایبند باشند تا از انطباق با قوانین ضد پول‌شویی و سایر مقررات مالی اطمینان حاصل شود.

مقایسه دو رگوله سیشل و وانواتو

مجوز سیشل فعالیت‌های زیر را تحت عنوان فعالیت‌های مجاز در چارچوب مجوز شامل می‌شود: معامله و سایر عملیات با اوراق بهادار، فعالیت کارگزاری در فروش اوراق بهادار، از جمله معاملات با اهرم، پذیرش سفارش‌ها برای خرید/فروش اوراق بهادار و اجرای آن‌ها، و مدیریت پورتفولیو اوراق بهادار شخص دیگری.

راه‌حل وانواتو از نظر مجوزها پیچیده‌تر است و به چهار نوع تقسیم می‌شود: A، B، C، و D. هر مجوز حق معامله مقدار معینی از دارایی‌ها و ابزارها را تضمین می‌کند.

با این حال، مهم است توجه داشت که چارچوب نظارتی در سیشل و وانواتو ممکن است کمتر سختگیرانه از دیگر حوزه‌های قضایی (از جمله اروپایی، آسیایی) باشد، بنابراین برای سرمایه‌گذاران حیاتی است که ریسک‌ها و مزایای سرمایه‌گذاری با شرکت‌های فارکس مستقر در این کشورها را به دقت ارزیابی کنند.

هنگام مقایسه این دو حوزه قضایی، باید به ویژگی‌های خاص وضعیت آن‌ها توجه داشت، زیرا ریسک‌ها مستثنا نیستند. به عنوان مثال، حوزه قضایی وانواتو در لیست‌های خاکستری اتحادیه اروپا قرار دارد، به این معنا که باز کردن حساب‌ها برای یک شرکت فارکس وانواتویی نسبت به یکی در سیشل بسیار دشوارتر خواهد بود.

راه حل CySEC قبرس به جای سنت وینسنت و گرنادین ها

راه‌حل‌های دیگری نیز وجود دارند که از جمله می‌توان به قبرس با رگولاتور CySEC در اروپا اشاره کرد. راه‌حل فارکس قبرس بدون شک یکی از معروف‌ترین راه‌حل‌های اروپایی و بین‌المللی بازار است. قبرس گزینه‌ای ایده‌آل برای کسانی است که:

  • کسانی که می‌خواهند از قوانین اروپایی با هزینه‌ نسبتاً پایین بهره‌مند شوند؛
  • کسانی که می‌خواهند با شهروندان تمام کشورهای اتحادیه اروپا کار کنند و در عین حال توانایی کار با مشتریان از کشورهای مستقل مشترک‌المنافع و آسیا را داشته باشند؛
  • کسانی که می‌خواهند به سیستم بانکی قابل اعتماد دسترسی داشته باشند و از شرایط مالیاتی مطلوب بیشترین سود را ببرند.
رگولاتوری cysec قبرس

بسته به عملکردها، قبرس دو نوع مجوز ارائه می‌دهد – مجوز فارکس STP و مجوز Market Maker. اینکه بروکر تحت کدام مجوز قرار می‌گیرد بستگی به دامنه فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده و ویژگی‌های خاص کار نهاد فارکس دارد.

اغلب کارگزاران بزرگ فارکس که می‌خواهند در بسیاری از کشورها به طور قانونی فعالیت کنند، ترجیح می‌دهند چندین مجوز را در حوزه‌های قضایی مختلف دریافت کنند. نمونه‌های برجسته این شرکت‌ها AVA Trade (یکی از مجوزهای این شرکت در قبرس است)، Interactive Brokers، و eToro (با مجوز سیشل) هستند.

در هر صورت، انتخاب یک راه‌حل خاص برای کسب‌وکار فارکس به طور عمده بستگی به بودجه یک بروکر فارکس، بازارهای هدف، مدل کسب‌وکار، و مهم‌تر از همه، نیازها دارد.

پرریسک بودن صنعت فارکس و سیاست ضدآفشور سازی

فارکس و کارگزاری صنایع پرریسکی هستند. بنابراین، جامعه بین‌المللی به هر روش ممکن سعی می‌کند فشار را بر مناطقی که امکان تکثیر کارگزاران فارکس بدون مجوز را فراهم می‌کنند، اعمال کند. سیاست “ضد آفشورسازی” نیز به طور مستقیم به این محدودیت‌ها کمک می‌کند. با این حال، امروزه هنوز راه‌حل‌هایی وجود دارند که نظام نظارتی نسبتاً مطلوب بر صنعت، یا به عبارت دقیق‌تر، عدم وجود چنین نظامی را فراهم می‌آورند.

administrator

نظر دهید