بررسی جامع بروکر اینگات | INGOT BROKERS

بروکر اینگات- فارکس سرویسز

بروکر اینگات [INGOT Brokers]  یک شرکت استرالیایی ارائه دهنده خدمات بازارمالی است که در سال 2006 تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در سیدنی است و زیر نظر کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا ASIC فعالیت می کند.

بروکر اینگات یک بروکر جهانی است که از طریق دفاتر خود در نیوزلند، سوئیس، اردن و … به مشتریان خود خدمات ارائه می دهد. این بروکر از ابتدای سال 2022 با تاسیس دفتر خود در استانبول ترکیه خدمات خود به فارسی زبانان و ایرانیان را آغاز کرده است.

اینگات فرصت ترید با بروکر معتبر جهانی را برای ایرانیان فراهم کرده است و این روزها نام آن بر سر زبان ها افتاده است. در این مقاله به «بررسی جامع بروکر اینگات» می پردازیم!

ingot broker - fx360 - forexBroker
امتیاز کل
10/ 0

اینگات | Ingot
🇬🇧 استرالیا

| بیش از 18 سال سابقه
| رگوله FSIC | JSC | FSA | SVGFSA
| خدمات به ایرانیان 🇮🇷 | پشتیبانی فارسی
| واریز و برداشت ریالی و رمز ارز

No Data Found

پلتفرم معاملاتی
MT4/5
Full license

معرفی جامع بروکر اینگات  INGOT Brokers


بروکر اینگات [INGOT Brokers]
در سال 2006 تاسیس شد و یک کارگزار استرالیایی است، و تحت نظر کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا ASIC فعالیت می کند، که یکی از رگولاتوری های درجه یک معتبر و دولتی در جهان است.

اینگات علاوه بر استرالیا در کشورهای زیادی فعالیت می کند که یک امتیاز محسوب می شود. سابقه 16 ساله فعالیت پاک، شفافیت و حجم بالای گردش مالی از نکات مثبت این بروکر است. اینگات جزو معدود بروکرهای فعال در بازار ایران است که تامین کنندگان نقدینگی خود را معرفی کرده است.

این بروکر در راستای گسترش فعالیت خود رگولاتوری JSC (هیئت اوراق مالی اردن)، رگولاتوری آفشور سیشل و ثبت شرکتی سنت ویسنت را دریافت کرده است.

اگر به سایت بروکر اینگات مراجعه کنید با سه شرکت مواجه خواهید شد که هر سه با برند، اعتبار و خدمات یکسان فعالیت می کنند.
– INGOT Brokers (Australia)
– INGOT Global
– INGOT Finacial Brokerage

خوشبخاته سایت بروکر اینگات از زبان فارسی پشتیبانی می کند و می توانید اطلاعات خوبی از فعالیت های این بروکر به دست بیاورید، متاسفانه قسمت پرسش های متداول این سایت به فارسی ترجمه نشده است. 

سایت بروکر اینگات - فارکس سرویسز

بررسی رگوله های بروکر اینگات| آیا بروکر اینگات معتبر است؟

اولین و مهمترین گام بررسی و انتخاب بروکر بررسی رگوله های یک بروکر است. باید رگوله ها و مجوزهای یک بروکر و درجه اعتبار آنها بررسی شوند. بروکر اینگات 4 رگوله و ثبت شرکتی دارد که بطور مجزا آنها را بررسی می کنیم.

 

رگوله ASIC بروکر اینگات| کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا

اولین و معتبرترین رگوله اینگات، ASIC یا همان کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا است. از آنجایی که این رگولاتوری وابسته به بانک مرکزی استرالیا است از اعتبار بالایی برخوردار است و اصطلاحاً تایر یک محسوب می شود.
و از آن جایی که بروکر تحت نظارت و بازرسی های مستمر این سازمان قرار دارد، باید از قوانین سخت گیرانه آنها پیروی کند و این سازمان مرجع رسیدگی به اعتراضات مشتریان است. این سازمان بصورت دوره ای عملکرد شرکت ها را بررسی می کنند.

نتایج بررسی و تحقیق درباره رگوله و ثبت شرکت اینگات در استرالیا به دو منبع زیر رسید که دال بر وجود چنین رگوله و ثبت شرکت است:
ثبت شرکت اینگات از سال  2012 در استرالیا | رگوله اینگات در ASIC [که صرفاً گزارشی از یک تذکر به اینگات است]

اینگات با شماره 428015 توسط ASIC رگوله شده است، ولی متاسفانه  سند این رگوله در سایت شرکت یا ASIC یافت نشد. در صورت دسترسی به روزرسانی خواهد شد.
شرکت اینگات در استرالیا  ABN: 87 159 895 431 با آدرس سیدنی ثبت شده و احراز شده است و جزییات آن در لینک بالا قابل مشاهده است.

 

رگوله JSC بروکر اینگات| هیئت اوراق مالی اردن

دومین رگوله اینگات بروکر JSC است، که یک رگولاتوری دولتی و معتبر است. یکی دفاتر اصلی اینگات یا در اصل INGOT Financial Brokerage در اردن و شهر امان قرار دارد. این شرکت در سال 2022 توسط JSC که متعلق به عمان است تایید شده است. در سایت بروکر اسناد این رگوله قابل مشاهده است.

رگوله بروکر اینگات از JSC | لیست بروکرهای رگوله فارکس در JSC

 

رگوله FSA بروکر اینگات | سازمان خدمات مالی سیشل

سومین رگوله اینگات که در اصل برای INGOT Global است، FSA است. FSA یا سازمان خدمات مالی سیشل یک نهاد نظارتی مستقل است که مسئول خدمات مالی غیربانکی در سیشل است. سیشل یکی از مناطق آفشور یا آزاد جهانی است که معمولاً از قوانین مالیاتی و مالی جهانی پیروی نمی کنند.

اسناد رگوله FSA  اینگات مربوط به سال 2007 در سایت این بروکر قرار داده شده است و در سایت FSA  تنها به نتیجه زیر رسیدیم:
سند رگوله اینگات در FSA با کد SD117 | جستجوی نام INGOT در سایت رسمی FSA

اینگات به دلیل مسایل بانکی و تحریم ها با این رگوله به ایرانیان خدمات می دهد. 

 

ثبت شرکت مسئولیت محدود اینگات در سنت وینسنت و گرنادین ها | SVGFSA

اینگات استرالیا یک ثبت شرکتی در سنت وینسنت دارد. البته این ثبت صرفاً ریجستر یا ثبت شرکت است و کاربرد رگولاتوری ندارد. اینگات با شماره 1386  در سال 2021 ثبت شده است که ما با جستجو در سایت رسمی SVGFSA به نتیجه زیر رسیدیم. 

ثبت اینگات در سیشل - فارکس سرویسز
تنها موردی که در سایت سیشل با نام اینگات یافتیم!

اعتبار بروکر اینگات با بررسی موارد را می توان سطح بالایی دانست. و این را اضافه کرد که تمامی شرکت های ذکر شده با نام و برند تجاری اینگات|INGOT فعالیت می کنند و در یک سایت قابل دسترسی هستند، به اعتبار آن می افزاید.

 

انواع حساب های بروکر اینگات

بروکر اینگات در خصوص حساب معاملاتی شرایط جذابی را ارائه می کند و مطابق سبک معاملاتی و سطح تجربه شما حساب مورد نیاز شما را ارائه می دهد. اسپرد پایین و بدون سوآپ بودن معاملات تا یک ماه از مزایای بارز حساب های اینگات است.

اینگات دو نوع حساب استاندارد و ECN را با مشخصات زیر ارائه می کند:

اسپرد: شناور از 1 پیپ
کمیسیون: 0
اهرم: تا 1:500
حداقل سپرده: 100$
نماد قابل معامله: همه نمادها
سوآپ: 0 تا یک ماه
حداقل حجم: 0.01 لات
هج کردن و استفاده از EA: مجاز
* شاخص ها کمیسیون دارند

اسپرد: شناور از 0 پیپ
کمیسیون: 5$
اهرم: تا 1:500
حداقل سپرده: 100$
نماد قابل معامله: همه نمادها
سوآپ: 0 تا یک ماه
حداقل حجم: 0.01 لات
هج کردن و استفاده از EA: مجاز
* شاخص ها کمیسیون ندارند

پلتفرم های معاملاتی بروکر اینگات

اینگات دو پلتفرم مشهور و کاربردی متاتریدر 4 و 5 را ارائه می کند. کاربران می توانند حساب های تجاری خود را روی دسکتاپ، اندروید و IOS به این پلتفرم ها متصل کنند.
اینگات همچنین پلتفرم های مولتی اکانت را برای مدیریت حساب های متعدد به کاربران ارائه می دهد.

دارایی های قابل معامله در بروکر اینگات

اینگات طیف وسیع و متنوعی از نمادها را برای معامله به کاربران ارائه می دهد. کالاها(کشاورزی، انرژی، فلزات)، سهام(امریکا، اروپایی، انگستان)، شاخص ها، اوراق قرضه، فارکس و ارزهای دیجیتال سبد گسترده ای از ابزارهای قابل معامله را ارائه می دهد.

لیست کامل نمادهای قابل معامله در اینگات

دارایی های قابل معامله در اینگات -فارکس سرویسز

افتتاح حساب در بروکر اینگات

افتتاح حساب در بروکر اینگات بسیار روان و ساده است. پس از وارد کردن اطلاعات شخصی برای تکمیل ثبت نام باید مدارک شناسایی و سکونت خود را بارگذاری کنید. پس از تایید مدارک می توانید حساب تجاری خود را افتتاح کنید و آن را شارژ کنید.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در بروکر اینگات

برای احراز هویت در بروکر اینگات شما می توانید از شناسنامه، گذرنامه یا کارت شناسایی ملی استفاده کنید. همچنین برای احراز محل سکونت می توانید از اجاره نامه یا سند ملکیت، قبض خدمات شهری یا صورتحساب بانکی استفاده کنید.

در صورتی که کارت ملی شما جدید است، می توانید از عکس پشت کارت ملی به جای مدرک احراز محل سکونت استفاده کنید.

در مجموع فرآیند احراز هویت در اینگات آسان و سریع انجام می شود.

روش های واریز و برداشت بروکر اینگات

اینگات روش های متنوعی را برای واریز و برداشت ارائه می دهد. در کابین بروکر از قسمت واریز وجه می توانید به روش های واریز با بیت کوین، اتریم، تتر، بانکی، ویزاکارت، نتتلر و وایرترنسفر استفاده کنید. از آنجایی که روش تتر در کابین شبکه ERC20، این روش ها برای ایرانیان چندان کاربردی نیست.

همچنین می توانید از صرافی خود بروکر اقدام کنید. نرخ منصفانه و تفاوت اندک واریز و برداشت نسبت به صرافی های آنلاین و دیگر بروکر ها از مزیت های اینگات است. صرافی اینگات از طریق کارت به کارت، تتر شبکه TRC20 و تاپ چنج واریز و برداشت را انجام می دهد.

شارژ حساب از این طریق کمتر از یکساعت انجام می شود و برداشت حساب متناسب با ساعات کار بانکی و مبلغ نهایتا 24 ساعته انجام می شود.

حداقل برداشت از طریق صرافی 40 دلار است و حداقل مقدار واریز از طریق صرافی 100 دلار است.

پشتیبانی بروکر اینگات

تاسیس ردآفیس اینگات در ترکیه با تیم فارسی زبان نوید یک پشتیبانی خوب به کاربران را می دهد. علاوه بر اینکه می توانید از زبان فارسی در کابین بروکر استفاده کنید، پشتیبانی فارسی از روش های مختلف پاسخگوی شما است. لایو چت و گفت و گوی مستقیم از طریق کابین بروکر و پشتیبانی واتساپ و تلگرام و درصورت نیاز تماس صوتی از طریق واتساپ پاسخگوی کابران است.

تجربه کارشناسان فارکس سرویسز کیفیت و سرعت پاسخگویی این بروکر را «خوب» ارزیابی می کند.

سوشال تریدینگ اینگات

اینگات انواع حساب های سرمایه گذار و معامله گر کپی تریدینگ را ارائه می دهد. شما می توانید با بررسی نتایج معامله گران یک حساب سرمایه گذار افتتاح کنید تا معاملات بصورت خودکار برای شما انجام شود.

در خصوص انتخاب این روش باید بررسی های کافی را انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر درباره سوشال تریدینگ مطالعه کنید: «سوشال تریدینگ» چیست؟

چرا در بروکر اینگات افتتاح حساب کنیم؟

معمولاً بروکرهای تازه وارد -با توجه به سابقه حضور بروکرهای بی نام و نشان- چندان مورد اقبال و توجه توسط معامله گران قرار نمی گیرند. ولی شاید بتوان گفت اینگات از این قاعده مستثنی است و در صورت تداوم کیفیت خدمات خود می تواند در مارکت ایران به جایگاه خوبی برسد.

– اعتبار بالا و داشتن رگوله های معتبر
– جهانی بودن و فعالیت در کشورهای مختلف
– تنوع حساب های معاملاتی و انعطاف بالا
– تنوع ابزار معاملاتی
– هزینه معاملاتی پایین (اسپرد، سوآپ و کمیسیون)
– تنوع ابزار واریز و برداشت و نرخ منصافه صرافی
– پشتیبانی فارسی و خوب و متنوع

از مزایای بروکر اینگات است.

مزایای بروکر اینگات در یک نگاه - فارکس سرویسز

در مقابل با نکته منفی جدی در بررسی این بروکر مواجه نشدیم. حداقل واریز و برداشت و عدم پشتیبانی از شبکه TRC20  از طریق کابین بروکر می تواند برای بهبود خدمات بروکر مدنظر قرار بگیرد.

دفتر بروکر اینگات کجاست؟

دفاتر اصلی بروکر اینگات چنانکه در سایت ذکر شده است در استرالیا، اردن و دبی قرار دارد. ردآفیس های این بروکر که وظیفه پشتیبانی مشتریان این بروکر را برعهده دارند در کشورهای مختلف قرار دارند. دفتر استانبول ترکیه اینگات وظیفه پشتیبانی از مشتریان فارسی زبان را بر عهده دارد و در صورت لزوم با هماهنگی قبلی می توانید به دفتر این بروکر مراجعه کنید.

آیا بروکر اینگات کلاهبردار است؟

با بررسی های مختلف و همه جانبه ای که توسط کارشناسان فارکس 360 انجام شده است، اینگات یک برند شناخته شده و باسابقه پاک در بازار فارکس و کارگزاری های آنلاین است. هیچ گزارش مستند و قابل ذکری از شکایات مشتریان این بروکر یافت نکردیم.

با این حال تحقیق بیشتر و مسئولیت افتتاح حساب به عهده کابران خواهد بود.  

جمع بندی بررسی بروکر اینگات

با توجه به اینکه معمولاً بروکرهای معتبر به دلایل مختلف به ایرانیان خدمات ارائه نمی کنند، حضور اینگات در مارکت فارکس ایران بسیار مغتنم است و فرصت تجربه معامله گری با بروکرهای طراز اول را به معامله گران ایرانی می دهد.

پشتیبانی فارسی، اعتبار جهانی، سابقه زیاد و خوب، پایین بودن اسپردهای معاملاتی، تنوع ابزارهای معاملاتی و واریز و برداشت آسان با قیمت منصفانه و رقابتی در کنار هم دلیل خوبی برای افتتاح حساب در این بروکر اینگات است.

پیشنهاد می کنیم با حساب یک حساب دمو نحوه ارائه خدمات و امکانات اینگات را امتحان کنید و با یک حساب صد دلاری در ابتدا، حساب واقعی این بروکر را تست کنید.

در پایان «فارکس 360» آماده انعکاس تجربیات و نظرات شما درباره این بروکر است.  

administrator

11 نظر به “بررسی جامع بروکر اینگات | INGOT BROKERS”

 • Amir

  سلام.
  نمیدونم چرا نظرات اینگات کم هست.شاید ثبت نام کننده کم داره. به هر حال.تجربه خودم در اینگات تجربه خوبی بود تا اینکه این اواخر، معاملات زیر 1 دقیقه اگر مثبت می‌بستم، منفی می‌بست. تا پیگیر شدم، گفتن جز قوانین بروکر معاملات زیر 1 دقیقه مجاز نیست. اما در حالی که در ابتدای فعالیت 3 ماهه خودم این مشکل نبود. تنها راه کمک ما سایت های معرفی کننده بروکرها مثل سایت خوب fx360 هست، چرا این موارد رو تو توضیحات بروکر اطلاع نمیدن که اسکلپ در بروکر اینگات مجاز نیست. لطفا بروزرسانی کنید ممنون

  • سردبیر

   سلام
   چشم حتما بررسی می کنیم
   معرفی بروکر اینگات در فارکس 360 در حال به روزرسانی هست و تغییرات جدید حتما در بررسی ذکر می کنیم
   ممنون از نظر شما
   دیدگاه های شما به کارشناسان فارکس 360 کمک می کنه تا بهتر و سریعتر شرایط بروکرها رو بررسی و به روزرسانی کنند!

 • رضا

  سلام و خسته نباشید فراوان .
  هج کردن در یک حساب معاملاتی در این بروکر خلاف قوانین هست یا خیر؟
  ممنون میشم کمک کنید

  • fxadmin

   سلام وقتتون بخیر
   طبق گفته خود بروکر منعی برای این کار ندارن

 • حسینی

  بروکر اینگات به تازگی شروع به فعالیت کرده برای ایرانیان؟

  • fxadmin

   با سلام بله از ابتدای سال 2022 اینگات به ایرانیان هم خدمات می ده و رد افیس شون در ترکیه هست البته این بروکر و برند اینگات سابقه حدودا 16 ساله در بازار فارکس داره

 • حسین

  بروکر اینگات واقعا بروکر معتبر و پشتیبانی خوبی داره راضیم

 • تریدر

  سلام بروکر اینگات امکان معامله شاخص ها هم میده؟

  • fxadmin

   سلام بله بروکر اینگات سبد متنوعی از دارایی ها رو برای معامله ارائه می ده میتونید لیست دارایی های قابل معامله رو دانلود بفرمایید یا به سایت بروکر مراجعه کنید

 • امین

  سلام به نظر شما بروکر اینگات به اندازه کافی معتبر هست و میشه با خیال راحت توش حساب باز کرد؟
  ممنون از فارکس سرویسز به خاطر این ب

  • fxadmin

   سلام طبق بررسی اینگات توسط کارشناسان فارکس سرویسز بروکر اینگات اعتبار لازم برای افتتاح حساب را دارد. این بروکر توسط رگولاتوری های معتبر مجوز دریافت کرده است. البته به دلیل تحریم ها با رگوله سیشل به ایرانیان خدمات می دهد ولی سطح خدمات توسط برند اینگات یکسان است.

نظر دهید