بررسی جامع بروکر اف ایکس چویس | FXChoice

بروکر اف ایکس چویس FXCHOICE یک شرکت فعال در زمینه خدمات بازارهای مالی در کشور بلیز است. شرکت FxChoice از سال 2010 تحت نظارت کمیسیون خدمات مالی بلیز FSC فعالیت می کند.

اف ایکس چویس FXCHOICE با همین رگوله به معامله گران ایرانی خدمات می دهد و به تازگی با افزایش تبلیغات و معرفی خود سعی در گسترش فعالیت خود در بازار فارکس ایران دارد.

کارشناسان «فارکس سرویسز» در این مقاله بطور جامع بروکر اف ایکس چویس را از جنبه های مختلف برای شما بررسی نموده اند، پس با ما همراه باشید.

اف ایکس چویس-بروکر فارکس برای ایرانیان- فارکس360
امتیاز کل
10/ 0

اف ایکس چویس | FXChoice
بلیز
| 14 سال سابقه
| رگوله FSC   
| خدمات به ایرانیان 🇮🇷 | پشتیبانی فارسی
| واریز و برداشت ریالی و رمزارز

No Data Found

نماد اعتبار بروکر فارکس 360

پلتفرم معاملاتی
MT4/5
Full license

معرفی جامع بروکر اف ایکس چویس | FxChoice

بروکر اف ایکس چویس FXChoice از سال 2010 فعالیت خود را در کشور بلیز آغاز کرده است. «بلیز» (Belize) کم جمعیت و کوچکترین کشور امریکای مرکزی با 420 هزارنفر جمعیت است. عمده‌ترین منابع مالی این کشور کشاورزی، بانکداری و گردشگری است. بانکداری در این کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

 

اف ایکس چویس توسط کمیسیون خدمات مالی بلیز FSC ثبت و رگوله شده است. این بروکر ابزارهای مالی مختلفی برای معامله در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. جفت ارزها در بازار فارکس، شاخص ها، برخی از رمزارزها و کالاها بخشی از این موارد است.

 

یکی از مزایای بروکر FxChoice پشتیبانی این بروکر است، که تلاش کرده آن را در حد بالایی ارائه دهد و رضایت مشتریان را برآورده سازد. در ادامه جنبه های مختلف اعتبار، خدمات و مزایای اف ایکس چویس را بررسی خواهیم کرد.

خوشبختانه سایت اصلی بروکر FxChoice  از زبان فارسی پشتیبانی می کند و می توانید اطلاعات خوبی از امکانات بروکر به دست بیاورد:

سایت اصلی بروکر اف ایکس چویس
سایت اصلی بروکر اف ایکس چویس | FXChoice

 

بررسی رگوله های بروکر اف ایکس چویس

اولین گام بررسی اعتبار هر بروکر فارکس، بررسی مجوزها و رگوله های بروکر است. اینکه بروکر اف ایکس چویس زیر نظر کدام نهاد رگولاتوری و نظارتی فعالیت می کند، نشان دهنده اعتبار و امنیت وجوه مشتریان است.

 

بروکر اف ایکس چویس توسط کمیسیون خدمات مالی بلیز FSC رگوله شده است. طبق آنچه در سایت بروکر آمده است، با نام FX Choice Limited و شماره لایسنس 000067/301 توسط  FSC رگوله شده است.

جستجوی نام FXChoice در سایت FSC
نتیجه جستجوی نام FXChoice در سایت FSC

ما از FxChoice درخواست ارائه اسناد در این خصوص را نموده ایم، که متاسفانه بروکر چنین اسنادی را به مشتریان ارائه نمی دهد. و این یک نقطه ضعف محسوب می شود.

پاسخ اف ایکس چویس به درخواست ارائه اسناد رگولاتوری
پاسخ اف ایکس چویس به درخواست ارائه اسناد رگوله از سمت کارشناسان فارکس سرویسز

 

 اگر به آدرس این رگولاتوری مراجعه کنید با جستجوی نام FxChoice به نتایج زیر می رسیم که ادعا این بروکر را تایید می کند. نتایج زیر با جستجوی شماره و نام بروکر در سایت FSC به دست آمده است:

نتیجه جستجوی شماره رگوله اف ایکس چویس در مرجع رگولاتوری
نتیجه جستجوی شماره رگوله اف ایکس چویس در سایت FSC

با توضیحات بالا فعالیت این بروکر تحت نظارت این بروکر تایید می شود.

 

آیا بروکر FXChoice معتبر است؟

واقعیت این است که FSC رگولاتوری چندان معتبری نیست و اف ایکس چویس هم ظاهراً برنامه ای برای کسب مجوز یا رگوله های دیگر ندارد. ما در نوشتاری جداگانه به بررسی درجه بندی اعتبار رگولاتوری ها پرداخته ایم.

 

جایگاه بروکر FXChoice در شبکه های اجتماعی معامله گری

اف ایکس چویس بر خلاف اینکه رگولاتوری سطح بالایی ندارد در عوض در شبکه های مربوط به معامله گری فعالیت زیاد و پررنگی دارد. و از این امکان نهایت استفاده را کرده و در تبلیغات خود بر روی آنها تمرکز می کند.

تبلیغات بروکر اف ایکس چویس با استفاده از سایت FPA
تبلیغات بروکر اف ایکس چویس با استفاده از سایت FPA

صفحه بروکر FxChoice  در سایت ارتش صلح فارکس

شاید به تبلیغات تلگرامی بروکر اف ایکس چویس برخورد کرده باشید و با تصویر روبرو مواجه شده باشید. البته این ادعا نادرست نیست و واقعا این بروکر یکی از صفحات با نظرات زیاد را دارد. و در صفحه اصلی سایت FPA قابل مشاهده است.

نظر کارشناسان فارکس سرویسز درباره اف ایکس چویس در سایت FPA
نظر کارشناسان فارکس سرویسز پیش از اینکه تجربه کاربری با این سایت را داشته باشند.

 

اما باید نکات زیر را در نظر بگیرید:
– تمام اعضا این سایت  FPA بدون اینکه عضویت و تجربه کاربری شان صحت سنجی شود امکان نظردهی درباره این بروکر را دارند، چنانکه نظر و امتیاز کارشناسان فارکس سرویسز هم مشاهده می کنید.

پس نظرات مثبت و منفی کاربران علاوه بر اینکه می تواند کاملاً ساختگی باشد، از اعتبار چندانی برخوردار نیست. علاو بر اینکه نظرات منفی زیادی هم در بین نظرات یافت می شود.

-در مقابل پاسخگویی نماینده اف ایکس چویس در توضیح و پیگیری نظرات نکته ی مثبتی است که این بروکر دارد.

اف ایکس چویس در FPA
صفحه فارکس اف ایکس چویس در صفحه نخست بررسی بروکرهای سایت FPA

 

صفحه بروکر FxChoice  در سایت MyFxBook

اف ایکس چویس در سایت MyFxBook هم یک صفحه اختصاصی دارد که مشتریان به بیان نظرات خود پرداخته اند. در این سایت هم 185 نظر و امتیاز 3.5 از 5 را دریافت کرده است.

نکاتی که در FPA  مطرح کردیم درباره صفحه اف ایکس چویس در MyFxBook هم صادق است.

 

صفحه بروکر FxChoice  در سایت Trustpilot

بروکر اف ایکس چویس در سایت Trustpilot هم یک صفحه بررسی و ارائه نظرات کاربران دارد. در این سایت هم با 112 نظر و امتیاز 4.2 از 5 مواجه خواهید شد.

اف ایکس چویس در truspilot
صفحه بررسی اف ایکس چویس در truspilot

ما جمع بندی این موضوع را به مخاطبان واگذار می کنیم. یا واقعا این بروکر چنین عملکرد خوبی از خود نشان داده است که کاربران چنین بازخوردی حتی خیلی بهتر از بروکرهای مشهورتر داشته اند. یا اینکه بروکر نقشی در ترغیب کاربران برای نظردهی و حمایت از بروکر داشته است و در فرض آخر اینکه این نظرات ربط مسقیمی با فعالیت کابران واقعی نداشته و فعالیت تبلیغاتی و اعتبارسازی بروکر است.

 

دفتر مرکزی FXChoice در کجا قرار دارد؟

تنها دفتر بروکر اف ایکس چویس FXChoice  در کشور بلیز و به آدرس زیر است:
بلیز، بلیزسیتی، خیابان کرنر هاتسون و آیری، ساختمان بلیک، سوییت 302.

بخش پشتیبانی مشتری: +52 556 82 68 868

این بروکر در کشور دیگری دفتر ندارد. این بروکر مدعی است که یک بروکر بین المللی است و از کشورهایی مانند امریکا، اسپانیا، ایتالیا، کره شمالی و … مشتریانی دارد.

گرچه چنین مواردی در مورد همه بروکرها بدون ارائه اطلاعات دقیق قابل رد و تایید نیست، لیکن بیشتر بروکرهای پرطرفدار معمولاً در کشورهایی که فعالیت بیشتری دارند دفاتر پشتیبانی و اصطلاحاً رد آفیس دارند.

 

انواع حساب ها در بروکر FXChoice

معرفی و مقایسه

بروکر اف ایکس چویس دو نوع حساب معاملاتی کلاسیک و حرفه ای را ارائه می دهد. این دو نوع حساب بصورت انفرادی و شرکتی(حقوقی) قابل افتتاح هستند.

 

ویژگی های حساب معاملاتی کلاسیک FXChoice

در این حساب شما هیچگونه کمیسیونی پرداخت نمی کنید و معاملات صرفاً شامل اسپرد می شوند و از امکانات مختلفی از جمله تکنولوژیNDD، اسپردهای اندک و سرعت بالای اجرای سفارش‌ها بهره مند خواهید شد.

اسپردها در این حساب از 0.5 پیپ آغاز می شوند. برای این حساب می توانید از پلتفرم متاتریدر 4 استفاده کنید.

 

ویژگی های حساب معاملاتی حرفه ای FXChoice

حساب حرفه ای یا همان ECN بروکر FXChoice دارای دارای کمترین اسپرد از 0 پیپ و کمیسیون 3.5 دلار به ازای هر لات می باشد. طبق توضیح بروکر با تکنولوژیNDD ، سفارش‌ها شما را از طریق بزرگترین نهادهای بانکی که در نقش ارائه دهنده نقدینگی می باشند، به بازار متصل می شوند.

 

این حساب قابلیت اتصال به پلتفرم متاتریدر 4 و 5 را دارد. همچنین می توانید حساب حرفه ای را بصورت حقوقی یا مشترک افتتاح کنید و بطور همزمان توسط چند نفر آن را مدیریت کنید.

 

مقایسه دو نوع حساب اف ایکس چویس

حساب‌های Classic با گنجاندن کمیسیون در اسپرد، هزینه‌های معاملات شما را ساده می‌کنند و موقع معامله کردن، کمتر به فکر کردن نیاز خواهید داشت. حساب‌های Pro کوچک‌ترین و رقابتی‌ترین اسپردها را دارند ولی کمیسیون در آن لحاظ نمی‌شود.

در جدول زیر اطلاعات بیشتری برای مقایسه این حساب ها آمده است:

 

اسپرد: شناور از 0.5 پیپ
کمیسیون: 0$
اهرم: تا 1:200
حداقل سپرده: 100$
نماد قابل معامله: همه نمادها
سوآپ فری برای حساب اسلامی
حداقل حجم: 0.01 لات
هج کردن و استفاده از EA: مجاز
کال مارجین | استاپ اوت: 25 | 15

اسپرد: شناور از 0.0 پیپ
کمیسیون: از 3.5$
اهرم: تا 1:200
حداقل سپرده: 100$
نماد قابل معامله: همه نمادها
سوآپ فری برای حساب اسلامی
حداقل حجم: 0.01 لات
هج کردن و استفاده از EA: مجاز
کال مارجین | استاپ اوت: 25 | 15

 

حساب آزمایشی یا دمو در بروکر اف ایکس چویس

پیش از افتتاح حساب واقعی و شارژ حساب می توانید با حساب آزمایشی یا دمو شرایط و امکانات بروکر را بررسی کنید و تا حدودی با روند کار و معاملات و استفاده از پلفترم ها آشنا شوید و در زمان مناسب اقدام به شارژ حساب خود کنید.

 

حساب اسلامی در بروکر اف ایکس چویس

بروکر اف ایکس چویس برای مسلمانان که در کشورهای مسلمان زندگی می کنند، حساب اسلامی ارائه می دهد. همچنین در صورتی که در کشور غیراسلامی زندگی می کنید می توانید با مکاتبه با بروکر حساب خود را به اسلامی تغییر دهید.

در صورتی که معامله شما شامل سوآپ منفی شود مقدار مشخصی بصورت کمیسیون در معامله شما اعمال می شود.

 

امکان افتتاح حساب های مشترک یا حقوقی

در اف ایکس چویس می توانید حساب مشترک یا حقوقی داشته باشید. در صورتی که بخواهید حساب مشترک یا حقوقی باز کنید باید ابتدا یکی از حساب های کلاسیک یا حرفه ای را انتخاب کنید و پس از آن از طریق کابین اطلاعات لازم را تکمیل کنید.

 

با چقدر سرمایه می‎توان در fxchoice حساب ریل یا واقعی باز کرد؟

حداقل سرمایه برای افتتاح حساب در بروکر FxChoice برای هر دو نوع کلاسیک و حرفه ای 100 دلار امریکا است.

 

دارایی های قابل معامله و ترید در بروکر اف ایکس چویس

با گسترش CFD ها سبدمعاملاتی و ابزارهای قابل معامله هر روز وسیع تر می شود. اف ایکس چویس دارایی های متنوعی از بازار فارکس، کریپتو، شاخص ها، کالاها و سهام را برای معامله ارائه می کند.

دارایی های قابل معامله در اف ایکس چویس
دارایی های قابل معامله در اف ایکس چویس | FxChoice

36 جفت ارز اصلی و فرعی بازار فارکس، نفت، طلا و نقره از بازار کالا، 6 شاخص مهم از جمله نزدک، داوجونز، S&P500 و DAX، از بازار رمزارزها بیت کوین، اتریوم و لایت کویت در کنار 50 سهام امریکایی و اروپایی برای معامله در اف ایکس چویس ارائه می شوند. در زیر می توانید لیست کامل دارایی های قابل معامله در این بروکر و دیگر توضیحات را مطالعه کنید.

دانلود لیست نمادها و ابزارهای قابل معامله در FxChoice

امکان ترید ارزهای دیجیتال در بروکر FXchoice بدون پرداخت سوآپ شبانه

در بروکر اف ایکس چویس معاملات شبانه رمزارزها شامل سوآپ شبانه نمی شود.

 

بونوس 65 درصد و 50 درصد بروکر fxchoice

در حال حاضر بروکر اف ایکس چویس دو نوع بونوس برای واریزها ارائه می کند. توجه داشته باشید که معمولاً بونوس های بروکرهای فارکس بیش از آنکه واقعی و قابل استفاده باشند با شرایط دشوار برای نقد شدن همراه هستند و جنبه تبلیغاتی دارند.

بونوس های بروکر اف ایکس چویس
بونوس های بروکر اف ایکس چویس | FXCHOICE

اولین بونوس اف ایکس چویس بونوس 65% برای واریز از طریق رمز ارزها و بونوس 50% خوش آمدگویی است. اما مطابق آنچه در عکس مشاهده می کنید این بونوسی است که در سایت اف ایکس چویس آمده است.

اگر از پشتیبانی بروکر جزییات را جویا شوید به عدد 25% درصد سپرده به ازای واریز مستقیم به مدت 7 روز از تایید حساب و بونوس 15% به ازای واریز توسط رمزارزها خواهید رسید.

در صورتی که روی این بونوس ها حساب باز کرده اید پیشنهاد می کنم پیش از شارژ حساب تان جزییات اختصاص و شرایط آنها را بصورت دقیق از پیشتیبانی بروکر جویا شوید.

 

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر FXChoice

بروکر اف ایکس چویس دو پلتفرم متاتریدر 4 و 5 را ارائه می کند. شما می توانید نسخه رومیزی، موبایل یا ترمینال وب را انتخاب و استفاده کنید.

 

پشتیبانی بروکر اف ایکس چویس

در بررسی پشتیبانی بروکر اف ایکس چویس توسط کارشناسان فارکس سرویسز، پاسخگویی آنلاین در سایت بروکر از سرعت و کارایی خوبی برخوردار است و معمولاً کمتر از 30 ثانیه به شما پاسخ می دهند.

 

آیا بروکر اف ایکس چویس پشتیبانی فارسی دارد؟

متاسفانه بروکر اف ایکس چویس از تیم پشتیبانی فارسی قوی برخوردار نیست و چت آنلاین سایت معمولاً همان پشتیبان انگلیسی زبان است که از مترجم خودکار استفاده می کند.

البته این بروکر یک کانال تلگرامی فارسی با هدف پاسخگویی سوالات متداول و راهنمایی افتتاح حساب در تلگرام دارد که ساعات پاسخگویی آن 10-17 است.

 

روش‌های واریز و برداشت در بروکر اف ایکس چویس

برای شارژ حساب و برداشت در بروکر اف ایکس چویس روش های متنوعی وجود دارد. در صورتی که مایل هستید از روش رمز ارزها استفاده کنید می توانید از بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، USDcoin، DogeCoin، BNB، XRP و تتر استفاده کنید.

روش های واریز و برداشت در بروکر اف ایکس چویس
روش های واریز و برداشت در بروکر اف ایکس چویس | FXCHOICE

همچنین می توانید از پرفکت مانی، تاپ چنج، PayOp و صرافی فارسی چنج استفاده کنید.

 

راحت‌ترین راه واریز و برداشت برای ایرانیان

از میان روش های بالا یکی از آسان ترین و سریع ترین راه ها شارژ از طریق تتر و استفاده از تاپ چنج است که باید بصورت جداگانه افتتاح حساب کنید.

 

جوایز بروکر FXChoice

اگر دقت کرده باشید جوایز بروکرها بیش از آنکه از مراجع مشخص باشد جنبه تبلیغاتی و اسپانسری دارد. البته بروکر اف ایکس چویس هیچ جایزه ای در این خصوص در کارنامه خود ندارد.

جایزه پشتیبانی اف ایکس چویس
جایزه پشتیبانی اف ایکس چویس

تنها جایزه ای که در سایت این بروکر به آن اشاره شده است مربوط به سرعت و کیفیت پشتیبانی آن هم از سوی شرکت ارائه دهنده پلتفرم پاسخگویی به این شرکت است.

 

تنوع خدمات کپی تریدینگ در FxChoice

سوشال تریدینگ و کپی تریدنیگ از خدمات و تازگی های کارگزاری های آنلاین است که بروکر اف ایکس چویس با تنوع بالا و استفاده از پلتفرم های مختلف به مشتریان ارائه می کند. پیش از استفاده از این امکانات تحقیقات و آموزش های لازم را پیگیری کنید.

 

اتوترید با MyFXBook کارگزاری Fxchoice

اف ایکس چویس سرویس تجارت خودکار (اتوترید) از طریق سایت Myfxbook را به مشتریان ارائه می‌دهد.

 

اتوترید AutoTrade چیست؟

به بیان ساده ساده اتوترید یک سرویس کپی تریدینگ از معاملات تریدرهای با تجربه تر از طریق سایت Myfxbook است. و نیازی به پرداخت هیچ هزینه یا نصب نرم افزاری برای استفاده از این سرویس نخواهد بود. تنها کافی است که حساب تجاری خود را به سرویس Myfxbook AutoTrade متصل کرده و سیستمی که می خواهید از آن کپی کنید را انتخاب نمایید.

تنها کافی است پس از افتتاح حساب تجاری آن را به اتوترید MyFxBook متصل کنید. در یک ویدیوی آموزشی نحوه انجام این کار آموزش داده شده است.

 

زولو ترید ZuluTrade در بروکر FXChoice

بروکر اف ایکس چویس خدمات سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ ZuluTrade را ارائه می کند. شما می توانید حساب معاملاتی خود را بصورت مستقیم به این پلتفرم متصل کنید و از مزایای آن استفاده کنید.

 

سیگنال های معاملاتی  MetaQuotes

البته این امکان اختصاص به بروکر FXChoice  ندارد و توسط شرکت MetaQuotes به عنوان طراح و ارائه دهند متاتریدر ارائه می شود. برای استفاده از سیگنال و معاملات دیگر تریدرها باید یک حساب در MQL5 بسازید و در صورت استفاده از سیگنال های غیررایگان حساب تان را شارژ کنید و به حساب متاتریدر خود متصل کنید تا بصورت خودکار معاملات انجام شود.

 

استفاده از ربات های معامله گر در بروکر FXChoice

چنانکه در معرفی حساب های بروکر اف ایکس چویس گفتیم در حساب های معاملاتی این بروکر محدودیتی برای استفاده از ربات های معامله گر یا EA ها وجود ندارد.

در سایت این بروکر سه مرجع مختلف برای خرید ربات معامله گری معرفی شده است. در استفاده از ربات های معامله گری نهایت دقت را انجام دهید.

 

سرویس VPS در بروکر اف ایکس چویس

بروکر اف ایکس چویس تحت شرایطی برای مشتریان خود VPS یا سرور مجازی رایگان راه اندازی می کند. این امکان برای کسانی که از ربات معامله گر استفاده می کنند ضروری محسوب می شود.

برای استفاده از این امکان باید حساب خود را حداقل 3000 دلار شارژ کنید و به میزان لازم معامله کنید. البته شما خودتان هم می توانید با هزینه معقول تری چنین سرویسی راه اندازی کنید.

 

مزایای طرح وفاداری مشتری Pips+  بروکر FXChoice

تمام مشتریانی که در این بروکر حساب باز می کنند بصورت خودکار در برنامه Pips+  عضو خواهید شد. این برنامه با هدف کاهش هزینه های معاملاتی و وفاداری مشتریان طراحی شده است.

 

سیستم 5 لایه ای مزایای تصاعدی

در این برنامه شما با توجه به موجودی حساب، نوع حساب و حجم معاملاتی بخشی از هزینه های معاملاتی پرداخت شده تان به شما عودت داده می شود. البته برای رسیدن به سطوح بالاتر باید موجودی حساب تان را تا حد زیادی افزایش دهید.

 

جمع بندی و خلاصه بررسی بروکر FXCHOICE

در این مقاله بروکر اف ایکس چویس را از منظرهای گوناگون بررسی کردیم. درباره اعتبار بروکر می توانیم بگوییم درست است که از سطح رگوله پایینی برخوردار است ولی به لحاظ تبلیغات و برندینگ، احترام به حقوق مشتریان و ارائه خدمات حرکت های خوبی کرده است.

 

حساب های متنوع در حوزه کپی تریدینگ، حساب حقوقی و حساب مشترک، روش های مختلف واریز و برداشت ریالی و پشتیبانی سریع از مزایای این بروکر است.

administrator

2 نظر به “بررسی جامع بروکر اف ایکس چویس | FXChoice”

  • کیوان

    سلام ممنون از بررسی جامع و صادقانه شما واقعا نکات خوبی رو اشاره کردین

  • امین

    سلام
    خیلی ممنون از این بررسی کامل و جامع از بروکر اف ایکس چویس
    برای من هم سوال بود واقعا چطور این همه نظرات مثبت داخل سایت fpa برای این بروکر وجود داره

نظر دهید