درآمد از بازارارزدیجیتال، بدون سرمایه، بدون معامله!

airdrop

آموزش کسب درآمد از ایردراپ و معرفی معایب و مزایای آن

کسب درآمد از ایردراپ

در شرایط دشوار اقتصادی حال حاضر که اکثر هزینه‌ها برخلاف درآمد ریالی مردم، برحسب دلار افزایش پیدا می‌کند، داشتن یک درآمد برحسب دلار می‌تواند جهت افرادی که به دنبال یک منبع درآمد مطلوب در کنار درآمدهای اصلی خود هستند، فرصتی بسیار عالی خواهد بود که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. از طرفی عرصه رمز ارزها نیز مملو است از شگفتی‌های جذاب که افراد مختلف را به سمت خود جذب کرده است. درواقع از سودهای چند صد درصدی و دریافت وام بدون هیچ‌گونه ضامنی گرفته تا کسب رمز ارزهای رایگان از طریق مختلف که یکی از آنها ایردراپ است.

بعد از رشد قابل‌توجه بیت کوین از سال ۲۰۰۹ (۱۳۸۹) تاکنون، شاهد ورود رمز ارزهای بسیاری به عرصه ارزهای دیجیتال بوده‌ایم و در حال حاضر این بازار شامل چندین هزار رمز ارز مختلف است که هرکدام باهدفی متفاوت پا به این عرصه گذاشته‌اند. در حقیقت این موضوع باعث شده تا هرروز شاهد یک نوآوری جدید در این عرصه باشیم که کاربران و فعالان این حوزه را شگفت‌زده می‌کند.

یکی از این شگفتی‌ها نیز مقوله‌ای است به نام Airdrop و کسب درآمد از ایردراپ. ازاین‌رو در این مطلب قصد داریم تا ضمن مروری کوتاه بر این مفهوم، کسب درآمد از ایردراپ را به‌طور کامل آموزش دهیم.

 

ایردراپ چیست؟

در لغت، کلمه ایردراپ (Airdrop) به معنای پرتاب بسته‌های حمایتی از طریق بالگرد یا هواپیما به نیروهای نظامی است. به‌طور معمول از این راه جهت امدادرسانی یا کمک به مناطق بحران‌زده یا مناطق جنگی استفاده می‌شود. این مفهوم در حوزه ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد. در حقیقت می‌توان به‌وسیله ایردراپ، بدون خرید ارز دیجیتال، اقدام به کسب آنها کرد.

تصور کنید که صاحب یک کیف پول ارز دیجیتال بوده و با خرید اتریوم یا بیت کوین، مقداری مشخص ارز دیجیتال در آن نگهداری می‌کنید. ولی ناگهان یک روز درمی‌یابید که مقداری ارز دیجیتال جدید و ناشناخته به کیف پول شما واریزشده است. شاید تصور کنید که این رمز ارزها به‌اشتباه به‌حساب کیف پول شما واریزشده‌اند، ولی این‌طور نیست؛ درواقع این ارز دیجیتال‌ها، دارایی‌های دیجیتال جدیدی هستند که از طریق روشی به نام ایردراپ به‌حساب کیف پول دیجیتال شما واریزشده‌اند.

به‌طور کلی یکی از راه‌های دیجیتال مارکتینگ در حوزه ارزهای دیجیتال استفاده از روشی به نام ایردراپ است. زمانی که یک رمز ارز جدید به بازار معرفی شود، توسعه‌دهندگان آن تصمیم می‌گیرند به وسیله روش هایی این‌چنینی، تعداد افراد بیشتری را از وجود این ارز دیجیتال مطلع کرده و آنها را ترغیب به سرمایه‌گذاری بر روی آن کنند.

به عبارتی دیگر، در این روش، تعدادی ارز دیجیتال بدون دریافت هیچ‌وجهی و به‌عنوان هدیه به کیف پول‌های دیجیتال افراد واریز می‌شود. درواقع هدف اصلی که از این کار وجود دارد این است که افراد نسبت به این رمز ارز جدید آگاهی یافته و بدانند چنین ارز دیجیتالی نیز در بازار وجود دارد.

به‌طور معمول تعداد کوین‌ها یا توکن هایی که به ولت ارز دیجیتال افراد فعال در حوزه رمز ارزها واریز می‌شود، بسیار ناچیز بوده و عموماً به ۲ شکل است. اول اینکه کاملاً رایگان و به‌عنوان یک هدیه هستند و دوم اینکه اگر فرد در کمپین تبلیغاتی این رمز ارز شرکت کرده و آن را به افرادی بیشتر معرفی کرده یا مطالبی که توسعه‌دهندگان این رمز ارز تهیه‌کرده‌اند را مجدداً نشر دهد، توکن ها به‌حساب وی واریز خواهند شد.

دراین‌بین، یکی از نکاتی که در این مورد وجود دارد این است که برخی از این ارزهای دیجیتال در صورتی به کیف پول دیجیتال افراد واریز می‌شوند که آنها از قبل، تعدادی از این ارز دیجیتال را در کیف پول خود نگهداری کرده باشند. البته که کسب درآمد از ایردراپ و انواع گوناگون آن به این شکل نبوده و همان‌طور که در بالا گفتیم، برخی دیگر نیز درازای انجام فعالیت‌های تبلیغاتی جهت ارز دیجیتال مدنظر به افراد تعلق می‌گیرند.

ولی سؤالی که دراین‌بین مطرح می‌شود این است که چرا یک پلتفرم باید ارز دیجیتال رایگان رابین افراد توزیع کند؟ به بیانی دیگر هدف از اجرای یک ایردراپ چیست؟

 

هدف از اجرای ایردراپ

کسب درآمد از ایردراپ

هرچقدر افراد بیشتری یک کالا یا خدمات را بشناسند، امکان استفاده از آن کالا یا خدمات بیشتر می‌شود. در واقع در بازاریابی تلاش بر این است تا پیام شرکت به گوش میزان بیشتری از مشتریان هدف برسد. احتمالاً الآن می‌توانید حدس بزنید که چرا پلتفرم‌ها با ایردراپ ارز دیجیتال رایگان توزیع می‌کنند. در حقیقت یک پلتفرم و ارز دیجیتال جدید در ابتدای حیاتش جهت همه ناشناخته است. جهت رشد و توسعه نیاز است تا افراد زیادی این ارز دیجیتال را بشناسند. پس راه بهتری از ایردراپ وجود نداشته و توزیع رمزارز رایگان میان تعداد کثیری از کاربران، نام این ارز دیجیتال را به گوش خیلی ها خواهد رساند.

از طرف دیگر به‌احتمال‌قوی افرادی که اقدام به کسب درآمد از ایردراپ کرده‌اند در شبکه‌های اجتماعی درباره این اتفاق صحبت می‌کنند. همه این موارد باعث می‌شود که ایردراپ به هدف خودش برسد. یکی دیگر از مزایا و اهداف کسب درآمد از ایردراپ را باید کاهش هزینه تبلیغات دانست. در حقیقت درراه‌های عادی، افراد یا سازمان‌ها با هزینه سنگین اقدام به تبلیغ می‌کنند ولی ایردراپ بسیارکم هزینه است و زودتر می‌تواند نام یک ارز دیجیتال را بر سر زبان‌ها بیندازد.

به بیانی کلی، هدف ایردراپ ها به‌هیچ‌عنوان مسئله‌های مالی و یا سرمایه‌گذاری و مواردی ازاین‌دست نیست. بلکه هدف اصلی از کسب درآمد از ایردراپ، آن‌هم به‌صورتی کاملاً قانونی این است که جهت توکن یا رمز ارز موردنظر تبلیغاتی را در سطحی گسترده به انجام برساند و عموم افراد فعال در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال را با این رمز ارز جدید آشنا کند. به‌طورکلی هدف از کسب درآمد از ایردراپ در یک استارتاپ بر پایه‌ی بلاک چین می‌تواند چند مورد زیر باشد:

 

هدف از کسب درآمد از ایردراپ

 • آگاهی بخشی و آشنایی کاربران با رمز ارز جدید
 • تأسیس جامعه‌ای از کاربران بر پایه‌یک ارز دیجیتال جدید
 • تأمین سرمایه
 • هدیه به کاربران وفادار آن پروژه
 • توزیع گسترده و غیرمتمرکز رمز ارزهای آن پروژه
 • هارد فورک‌ها (ایردراپ در زمان‌های رخ دادن هارد فورک نیز بسیار کاربردی هستند)

انواع ایردراپ ها

ایرداپ‌ها انواع مختلفی داند که هرکدام به مجموعه فعالیت‌های مختلف نیازمند هستند که ازجمله انواع آنها می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشید.

 • ایردراپ استاندارد (Standard Airdrop)
 • ایردراپ‌ های جایزه‌ای (Bounty Airdrop)
 • ایردراپ جهت دارندگان (Holder Airdrop)
 • ایردراپ انحصاری (Exclusive Airdrop)
 • ایردراپ هاردفورک (‌Hard Fork Airdrop)

تفاوت میان عرضه اولیه سکه (ICO) و ایردراپ

عرضه اولیه ارز دیجیتال و ایرادراپ شباهت‌هایی باهم دارند. درواقع می‌توان بعضی از ایردراپ ها را نوعی عرضه اولیه ارز دیجیتال دانست که به‌صورت رایگان انجام می‌شود. بااین‌حال عرضه اولیه تفاوت‌هایی با ایرداراپ دارد و مشارکت در آن نیز حساس‌تر بوده و نیاز به آگاهی و دانش بیشتری دارد. این در حالی است که بسیاری از کاربران غیرحرفه‌ای، با هر سطحی از دانش مربوط به این حوزه نیز می‌توانند به کسب درآمد از ایردراپ اقدام کنند.

 

نقاط قوت و ضعف ایردراپ

به‌صورت کلی، مفهوم کسب درآمد از ایردراپ دارای نقاط قوت و ضعف گوناگونی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت:

نقاط قوت

 • دریافت رمز ارز بدون هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری
 • کاملاً رایگان هستند (اگر در یک ایردراپ از شما درخواست مقداری پول شد، احتمالاً آن پروژه کلاه‌برداری است)
 • کسب سود از نوسانات آن رمز ارز در بازار، در صورت آشنایی با اصول‌ترید ارزهای دیجیتال

نقاط ضعف

 • نزدیک به ۷۰ درصد از ایردراپ ها، پروژه‌هایی با مقاصد کلاه‌برداری هستند.
 • اکثر رمز ارزهایی که به‌عنوان هدیه به کاربران تعلق می‌گیرد، ازنظر دلاری، چندان ارزشی ندارند.
 • تعدادی از راه های کسب درآمد از ایردراپ به شکل لاتاری برگزارشده و ممکن است باوجود انجام کلیه کارهای خواسته‌شده توسط کاربران، ولی آنها برنده جایزه نشوند.

پروژه های ایردراپ با مقاصد کلاه برداری

کسب درآمد از ایردراپ

درست است که کسب درآمد از ایردراپ اکثراً بصورت رایگان انجام میشود، ولی خب این دلیلی نیست که تمامی آن‌ها سودآور باشند. در خیلی از مواقع دیده شده که کارهایی که جزء شروط لازم ایردراپ بحساب می آیند، به هیچ وجه نسبت به ارزش توکن جایزه آن نیرزیده یا در مواردی از کاربران درخواست می‌شود تا جهت شرکت در ایردراپ، مبلغی را نیز پرداخت کنند.

در حقیقت زمانی که مفهوم کسب درآمد از ایردراپ را دقیقاً درک کنیم، طبیعتاً می‌توانیم تا حدود زیادی به ماهیت این پروژه ها پی ببریم. ولی گهگاه کلاه‌برداران از راه‌های خلاقانه‌ای وارد شده تا بتوانند ایردراپ‌های جعلی خود را با اهداف مختلفی به کاربران ناآگاه قالب کنند.

۱. ایردراپ پامپ و دامپ (Pump&DUMP)
ایردراپ‌های پامپ و دامپ، بسیار حرفه‌ای برگزار می‌شوند. همه‌چیز آن‌ها درست به نظر می‌رسد. حتی توکن یا کوین آن‌ها نیز به‌درستی توزیع می‌شود. ولی همین‌که ارز دیجیتال جدید آن‌ها در بازار ارزهای دیجیتال قرارگرفته و در اثر استقبال مردم با افزایش نرخ روبه‌رو شد، توزیع‌کنندگان، بیشتر توکن یا کوین‌های خود را در عرض مدت کوتاهی به فروش می‌رسانند. پس‌ازاین فروش عمده، توزیع‌کنندگان ناپدید می‌شوند.

اساساً به‌قرار دادن چنین کوین‌های در بازار، عمل پامپ و به فروش عمده‌ی آن توسط توزیع‌کنندگان، دامپ گفته می‌شود. ازجمله پروژه‌پامپ دامپی می‌توان توزیع سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) اتردوج (EDOGE) را نام برد. دقت کنید که جهت تشخیص پامپ و دامپ، باید با دقت تمام زوایای کسب درآمد از ایردراپ را بررسی کنید. ببینید که تیم توسعه‌دهنده آن پروژه، آیا سابقه قابل قبولی در کارنامه خود دارند یا نه. همچنین ببینید که اهداف رمزارز آن‌ پروژه قابلیت رشد دارد یا نه؛ زیرا تعدادی از رمزارزها با اهدافی پوچ و بدون کاربرد به بازار عرضه می‌شوند.

۲. ایردراپ سرقت اطلاعات
بطور معمول در جریان ایردراپ‌ها، توزیع کنندگان به قسمتی از اطلاعات شخصی کاربران مثل آدرس ایمیل، آیدی حساب کاربری کاربران در شبکه‌های اجتماعی و… دسترسی پیدا می‌کنند و از این طریق می‌توانند اطلاعات شخصی کاربران را جهت اهداف تبلیغاتی یا کلاهبرداری، به دیگران بفروشند. البته در صورت دسترسی این افراد به اطلاعات بیشتر کاربران، آنها می‌توانند حمله فیشینگ را پیاده کرده و حساب‌های افراد را هک کنند. پس هرگز اطلاعات بیش از حد و بسیار شخصی را در اختیار پروژه‌های کسب درآمد از ایردراپ قرار ندهید.

۳. حمله داستینگ (Dusting Attack)
با توسعه شبکه‌های بلاک‌ چینی مثل اتریوم (Ethereum)، ایجاد یک ارز دیجیتال جدید به اندازه قبل دشوار نبوده و افراد مختلف قادر خواهند بود تا در زمانی کوتاه، رمز ارز خود را بر بستر شبکه اتریوم پیاده سازی کنند. از این رو، امکان کلاهبرداری در توزیع رمزارزهای جدید نیز وجود خواهد داشت. در مواردی مشاهده شده که کلاهبرداران مقدار کمی از رمز ارز جعلی ساخته شده خود را به کیف‌ پول ارز دیجیتال کاربران گوناگون واریز کرده و بدین ترتیب کلید عمومی آن‌ها را به‌دست می‌آورند. در نتیجه، با داشتن کلید عمومی، قادر هستند تا با کاوش بلاک‌ چین آن کیف پول، به دارایی موجود در کیف‌ پول کاربران بپردازند.

اساساً اگر دارایی که در کیف‌پول‌ها وجود دارد، مقدار قابل توجهی باشد، جهت هک آن دست به کار می‌شوند. ولی اگر دارایی داخل کیف‌پول‌ها زیاد نباشد، بی‌خیال آن می‌شوند. به همین خاطر جهت گریز از حملات داستینگ، بهتر است یک کیف‌پول خالی را جهت دریافت ایردراپ‌ها در نظر بگیرید. هرگز از کیف‌پول اصلی خود جهت این منظور استفاده نکنید.

۴. ایردراپ دریافت کلید خصوصی کاربران
برخی از پروژه‌های تقلبی کسب درآمد از ایردراپ، در عین پر کردن فرم دریافت کوین از کاربران کلید خصوصی می‌خواهند. اگر چنین چیزی را مشاهده کردید، شک نکنید که آن پروژه کلاه‌برداری است. چراکه توزیع‌کنندگان جهت ارسال توکن به شما، صرفاً به کلید عمومی نیاز دارند. انتشار کلید خصوصی به معنای این است که خود شخصاً اجازه ورود به کیف پولتان را به دیگران داده باشید.

۵. کاربران طعمه و سوئیچ (Switch)
این نوع کلاه‌برداری، صرفاً از کاربران جهت دریافت سود ریفرال استفاده می‌کند. اگرچه به‌اندازه دیگر کلاه‌برداری‌ها خطرناک نیست، ولی وقت و انرژی کاربران را تلف می‌کند. در این طرح‌ها از کاربران خواسته می‌شود تا کد رفرال (Referral Code) را به دیگران بدهند. همچنین از کاربران خواسته می‌شود تا در پروژه‌های دیگر کسب درآمد از ایردراپ نیز شرکت کنند. حال، جهت در امان ماندن از این روش، حتماً بررسی کنید که اطلاعات اصلی پروژه ایردراپ چه بوده و آن پروژه چه هدفی را دنبال می‌کند. در نتیجه، اگر از نظر شما مشکوک بود، در آن شرکت نکنید.

به‌صورت کلی، موارد فوق جزء پروژه‌های کلاه‌برداری‌ کسب درآمد از ایردراپ هستند. یادتان باشد که ایردراپ باهدف ارسال رایگان توکن و کوین به کیف پول کاربران صورت می‌گیرد. پس اگر در زمان شرکت در ایردراپ از شما درخواست شد تا مقداری رمزارز یا ارز فیات (حتی به میزانی بسیار ناچیز) را به‌حساب بخصوصی واریز کنید، شک نداشته باشید که با یک پروژه کلاه‌برداری روبرو هستید. پروژه ایردراپ اومیسگو (OmiseGo)، خطرناک‌ترین پروژه کلاه‌برداری ایردراپی تاریخ تا به امروز بوده است. در این ایردراپ، توکن‌های OMG را با تعویق منتشر کردند تا کاربران را مشتاق‌تر کنند. ولی بعدها ازآن‌جهت دریافت کلیدهای خصوصی کاربران استفاده شد. این کلاه‌برداری پس از سرقت بیش از پنجاه هزار دلار، شناسایی شد. بهترین کار جهت شرکت در ایردراپ‌های واقعی، به‌دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد آن‌ها است. پس نباید در هر ایردراپی شرکت کرد.

در ادامه نیز قصد داریم تا به چند نکته اشاره کنیم که شما در صورت رعایت این موارد می‌توانید به سادگی از کلاه‌برداری های رایج در پروژه های ایردراپ، در امان بمانید.

 

نکات ضروری که پیش از عضویت در پروژه‌های ایردراپ باید آن‌ها را رعایت کرد:

اول از همه اعتبار ایردراپ، اطلاعات کامل تیم توسعه‌دهنده و هدف ایردراپ را بررسی کنید. هرگونه اطلاعات مبهم در اطلاعات ایردراپ می‌تواند نشانه کلاه‌برداری باشد. به‌هیچ‌عنوان کلید خصوصی خود را در هیچ جا وارد نکنید. اگر در مرحله‌ای از ایردراپ از شما خواسته شد کلید خصوصی وارد کنید، مطمئن باشید کلاه‌برداری است. در برخی موارد نیز بعد از انجام مراحل لازم، شخصی از طرف تیم توسعه‌دهنده ایردراپ با شما تماس می‌گیرد و از شما می‌خواهد کلید خصوصی خود را بدهید تا از فعال‌بودن کیف پول شما مطمئن شود و بعد ایردراپ را برای شما واریز کند. این مدل ایردراپ‌ها نیز به‌طور قطعی کلاه‌برداری هستند.

توجه کنید که قرار نیست ایردراپ‌ها شما را پولدار کنند! انتظار پول زیاد از ایردراپ‌ها نداشته باشید و اگر هر جا مشاهده کردید که مبلغ جایزه یک ایردراپ بسیار زیاد است، احتمال زیاد این‌ یک ایردراپ کلاه‌برداری است؛ بنابراین مجدد تأکید می‌کنیم که حتماً اعتبار و درستی اطلاعات ایردراپ را چک کنید. زمانی که درباره یک پروژه ایردراپ تحقیق می‌کنید، حساب کاربری شرکت ارائه‌دهنده آن پروژه در شبکه اجتماعی توییتر را بررسی کنید؛ چراکه هر وقت شرکتی بخواهد یک ایردراپ برگزار کند، حتماً در کانال‌های رسمی خود آن را اطلاع‌رسانی می‌کند. توجه داشته باشید ملاک تقلبی‌نبودن حساب‌های رسمی یک شرکت، تنها تعداد بازدید و دنبال‌کنندگان آن نیست. درواقع بازدید، دنبال کنندگان و… به‌راحتی و با استفاده از سیستم‌ها جدید می‌تواند خریداری شود.

 

جهت کسب درآمد از ایردراپ

۱. نصب یک کیف پول اتریوم
(کیف پول ارز دیجیتالی با پشتیبانی از توکن های ERC20 مثل کیف پول متامسک (MetaMask)، مای اتر ولتر (MyEtherWallet) یا ولت‌های سخت‌افزاری مثل ترزور (Trezor) و لجر نانو اس (Ledger Nano S)

۲. فعال کردن کیف پول
(منظور این است که باید از کیف پول خود استفاده کنید. اغلب ایردراپ‌ها فعالیت‌های کیف پول کاربران را بررسی کرده تا مطمئن گردند که این کیف پول فعال است؛ چراکه این امکان وجود دارد تا برخی افراد تعداد زیادی ولت ارز دیجیتال با نشانی‌های مختلفی ساخته تا توکن‌های رایگان بیشتری دریافت کنند و این امر به هیچ وجه عادلانه نخواهد بود. این بدین معنا است که اگر فعالیتی در کیف پول فرد مشاهده نشود، ممکن است توکن رایگانی از ایردراپ دریافت نکند. برخی مواقع نیز برگزارکنندگان ایردراپ، برخی از انواع موجودی حساب کاربران را نیز موردبررسی قرار می دهند.

۳. داشتن یک حساب کاربری تلگرام
(بسیاری از این پروژه‌ها از نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام به‌عنوان ابزار گفتگو استفاده کرده و علت قابل قبولی نیز جهت این کار خود دارند. در واقع عرضه‌کنندگان رمزارزهای جدید می‌خواهند تعداد مخاطبان خود را افزایش داده و چه موردی بهتر از این که افراد در گروه یا کانال تلگرام آنها عضو شوند. به خاطر بسپارید که تا وقتی که در کیف پول اتریوم خود رمزارزی دریافت نکرده‌اید، از گروه یا کانال تلگرام عرضه‌کنندگان آن رمز ارز خارج نشوید؛ چراکه ممکن است به علت خروج شما، رمزارزها به حساب کیف پول ارز دیجیتال شما واریز نشود.)

۴. داشتن یک حساب کاربری توییتر
(یک حساب کاربری در توییتر بسازید. درست مثل تلگرام، ممکن است تعداد زیادی از ایردراپ‌ها از شما درخواست کنند تا حساب کاربری آنها در توییتر را دنبال کنید. از طرفی تعدادی از آنها نیز ممکن است از شما درخواست کنند تا برخی از توییت‌های آنها را از طریق حساب کاربری خود بازنشر کنید.)

۵. داشتن یک آدرس ایمیل
(برخی ایردراپ‌ها شاید از شما نشانی ایمیل شما را درخواست کنند؛ حال اگر تمایلی به ارسال آدرس ایمیل خود برای آنها ندارید، یک ایمیل دیگر ساخته و مراقب باشید که رمز عبور آنرا گم نکنید؛ چراکه احتمالاً از شما درخواست خواهد شد تا ایمیل ارسالی را تأیید کنید.)

 

بازی‌های دریافت ایردراپ

اساساً یکی از آسان‌ترین راه‌های دریافت پاداش ایردراپ، انجام بازی‌های رایانه‌ای است. درواقع با ظهور و رشد اپلیکیشن‌های حوزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین، روزبه‌روز بر تعداد بازی‌هایی که قصد دارید با اهدای توکن، کاربران را به‌سوی پروژه‌های خود جذب کنند، افزوده می‌شود. البته تمامی این بازی‌ها، توکن بومی خود را به کاربران پاداش نمی‌دهند و برخی از آن‌ها نیز از ارزهای شناخته‌شده مثل بیت کوین و اتریوم برای تشویق کاربران استفاده می‌کنند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به سوییس‌برگ (Swissborg) اشاره کرد که در آن شما می‌توانید در یک بازی پیش‌بینی قیمت بیت کوین شرکت کنید. تاکنون ۵۰۰ هزار دلار به بانک جوایز این بازی اختصاص داده شده است. اساساً هرچقدر بتوانید قیمت بیت کوین را بهتر پیش‌بینی کنید، شانس بالاتری برای دریافت پاداش خواهید داشت.

 

نتیجه گیری

اگر روزی با چک‌کردن کیف پول ارز دیجیتال خود، متوجه واریزشدن مقداری ارز جدید و ناشناخته شدید، اصلاً تعجب نکنید؛ زیرا به احتمال زیاد هیچ‌کس آن را اشتباه به کیف پول شما منتقل نکرده است. به‌صورت کلی، پروژه‌های جدید ارزهای دیجیتال گاهی برای تبلیغ دارایی‌های تازه‌وارد خود، از روش‌هایی مثل ایردراپ استفاده می‌کنند تا هرکدام از کاربرانی که این پاداش‌ها به‌حساب ولت ارز دیجیتال آن‌ها واریز شده است، به‌نوعی تبلیغ‌کننده آن پروژه باشند. البته برخی از این پروژه‌ها گاهی در ازای دادن ارزهای رایگان، از کاربران درخواست‌های کوچکی مانند عضویت در گروه تلگرامی آن‌ها یا تبلیغ آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر را می‌کنند. اساساً ایردراپ نوعی بازاریابی دیجیتال است که درازای اهدای مقداری جایزه در قالب ارز آن پروژه، از کاربران درخواست می‌کند کار ویژه‌ای را انجام دهند. از سوی دیگر اجرایی‌کردن ایردراپ، یکی از محبوب‌ترین راه‌های بازاریابی در میان پروژه‌های ارزهاست که در زمان معرفی یک صرافی ارز دیجیتال جدید، کسب اطلاعات کاربران، عرضه یک کیف پول جدید و ایجاد یک فورک در ارز رخ می‌دهد. علاوه بر این موارد، ایردراپ ها شامل انواع گوناگونی مثل ایردراپ استاندارد (Standard Airdrop)، ایردراپ‌های جایزه‌ای (Bounty Airdrop)، ایردراپ جهت دارندگان (Holder Airdrop)، ایردراپ انحصاری (Exclusive Airdrop) و ایردراپ هارد فورک (Fork Airdrop) می‌شوند.

حالا که با ایردراپ ها آشنا شدید، وقتش رسیده که با مهیا کردن کیف پول و اکانت های تلگرام، توییتر و … هر روز درآمد دلاری داشته باشی! ما برات بهترین ایردراپ ها رو آماده کردیم تا سریع و راحت به درآمد برسی، پس هر روز صفحه «ایردراپ فارکس سرویسز» یا «کانال تلگرامی» ما رو دنبال کنید:

ایردراپ یعنی ارسال ارزهای رایگان از طرف توسعه‌دهندگان یک ارز دیجیتال جدید یا وب‌سایت مربوط به تعدادی محدود از کاربران برای معرفی آن پروژه ارز دیجیتال و تبلیغ آن.

خیر. شرکت در ایردراپ‌ها رایگان است و اگر غیر از این باشد، آن پروژه یک کلاه‌برداری است.

به‌صورت کلی نحوه برگزاری ایردراپ و اینکه به چه افرادی تعلق می‌گیرد، توسط برگزارکنندگان آن تعیین می‌شود. به‌طور معمول، اگر کاربران ارزی را در کیف پول خود داشته باشند، توکن‌های شبکه آن ارز، به کیف پول آن‌ها واریز می‌شود.

علت اصلی انجام ایردراپ به‌وسیله استارتاپ‌ها، انجام تبلیغات و جذب سرمایه‌گذار است.

به‌صورت کلی و درصورت انتخاب یک ایردراپ مطلوب، جواب این سؤال مثبت است. اساساً اگر در ایردراپ یا بانتی‌های معتبر و باارزش شرکت کنید، قطعاً سود مطلوبی کسب خواهید کرد.

تعدادی از پروژه‌ها، فوراً پاداش‌ها را به‌حساب شرکت‌کنندگان در ایردراپ ها واریز می‌کنند و برخی نیز پس از زمانی کوتاه این کار را انجام می‌دهند. البته برخی پروژه‌ها نیز مشاهده شده‌اند که چند ماه پس از انجام ایردراپ، پاداش‌های کاربران را به آن‌ها پرداخت کرده‌اند.

برای شرکت در ایردراپ‌ها به یک کیف پول ارز دیجیتال، یک شماره تلفن مجازی برای کشوری غیر از ایران، حساب کاربری توییتر، حساب کاربری در پیام‌رسان تلگرام و یک حساب ایمیل نیاز است.

شما برای دریافت پاداش‌های در نظر گرفته شده در ایردراپ‌ها، باید چند کار ساده‌ای را که توسط تیم اجرایی آن ایردراپ از شما خواسته شده انجام دهید که از جمله این کارها می‌توان به دنبال‌کردن شبکه‌های اجتماعی آن پروژه یا بازنشر پست‌های آن پروژه در شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و توییتر اشاره داشت.

administrator

نظر دهید