بررسی جامع بروکر وینگو مارکتس | Wingo Markets

بررسی بروکر وینگو مارکتس Wingo Markets در فارکس 360

بروکر وینگو مارکتس Wingo Markets یک برند از Wingo Group است که در سال 2023 با دریافت رگوله Misa شروع به کار کرده است. در این بروکر پلفترم MT5 و حساب های معاملاتی استاندارد ECN، Raw و VIP با قابلیت معامله 350 نماد فارکس، ارزهای دیجیتال، طلا، نقره، نفت، شاخص ها و سهام های امریکا و اروپایی و آسیایی با اسپردهای رقابتی در دسترس کاربران است.

ما در فارکس360 بروکر وینگو مارکتس را از جهات گوناگون بررسی و ارزیابی کرده ایم و در ادامه نتایج کمی و کیفی این بررسی را در اختیار شما قرار می دهیم:

امتیاز کل
10/ 0

وینگو مارکتس | Wingo Markets
🇨🇾 قبرس
| تاسیس 2023
| رگوله  Misa
| خدمات به ایرانیان 🇮🇷 | پشتیبانی فارسی
| واریز و برداشت رمز ارز

No Data Found

بروکر در حال بررسی
در حال بررسی بیشتر

پلتفرم معاملاتی
MT5 
Full license

وینگو مارکتس Wingo Markets چیست؟

مروری بر تاریخچه و معرفی بروکر وینگو مارکتس

وینگو مارکتس Wingo Markets یک کارگزاری آنلاین (بروکر) فارکس است که از سال 2023 شروع به کار کرده است. طبق اطلاعاتی که در سایت این بروکر آمده است دفتر بروکر در لیماسول قبرس مستقر است. این بروکر رگوله Misa را دریافت کرده است. با نام Wingo Group در سنت لوسیا ثبت شده است و تراکنش های مالی آن تحت نظارت FinCen امریکاست. متاسفانه اطلاعات دقیق تری از موسسان این بروکر در دست نیست!

سایت بروکر وینگو مارکتس بصورت حرفه ای و کاربر پسند طراحی شده است و به چهار زبان انگلیسی، فارسی، اسپانیایی و عربی قابل دسترس است که احتمالا نشانه ای از بازارهایی است که وینگو مارکت قصد دارد در آنها معامله گران را جذب کند. قطعا وینگو مارکتس به بازار ایران و معامله گران ایرانی توجه ویژه ای دارد. پشتیبانی فارسی با کیفیت قابل قبول و سایت فارسی این بروکر نشانه ای برای این حدس است.

آقای وینگو مارکتس

انتخاب بروکر فارکس در یک نگاه | Wingo Markets

در دنیای معامله‌گری، انتخاب یک بروکر معتبر، گامی بلند به سوی موفقیت است. بروکر وینگو مارکتس با درخششی چون طلوع خورشید در افق بازارهای مالی، جلوه‌ای نوین به این صنعت بخشیده است. این بروکر نه تنها به دلیل ارائه‌ی خدمات دقیق و شفاف مورد توجه قرار گرفته، بلکه با پشتوانه‌ی تکنولوژی پیشرفته و پشتیبانی مستمر، اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب نموده است.

تجربه‌ی معامله در وینگو مارکتس، تجربه‌ای است که با نوآوری و اطمینان همراه است. این شخصیت بر اساس ویژگی های وینگو مارکتس در کارخانه خلاقیت فارکس 360 طراحی شده است. از آنجایی که انتخاب بروکر، مستلزم دقت نظر و توجه به جزئیات است، وینگو مارکتس تلاش کرده تا با ارائه‌ی شرایط معاملاتی متنوع و مطلوب، هر آنچه که یک معامله‌گر برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارد را در اختیارش قرار دهد.

هنگام انتخاب یک بروکر، باید به مواردی چون امنیت سرمایه، نوع پلتفرم‌های معاملاتی، سرعت اجرای معاملات، پشتیبانی مشتریان، شفافیت در قیمت‌گذاری و شرایط معاملاتی توجه کرد. وینگو مارکتس با تکیه بر این اصول، سعی در حرکت به سمت استانداردهای جهانی داشته و تلاش می‌کند تا به بهترین شکل ممکن، پاسخگوی نیازهای معامله‌گران باشد.

در انتخاب بروکر، عجله نکنید. زمان بگذارید تا با تحقیق و مطالعه، بهترین انتخاب را داشته باشید. انتخاب با شماست تا در این جهان پر رمز و راز ولی پرفرصت، قدم به عرصه‌ای بگذارید که هر تصمیم، می‌تواند آغازی برای فردایی روشن‌تر باشد.

Wingo Markets کاراکتر شخصیت بروکر وینگو مارکتس در فارکس 360
وینگو مارکتس | طراحی شده در کارخانه خلاقیت فارکس 360.

آیا بروکر وینگو مارکتس معتبر است؟

بررسی رگوله ها و اعتبار بروکر وینگو

وینگو مارکتس یک بروکر نوپاست و اهمیت بررسی اعتبار و رگوله بروکرهای تازه وارد اهمیت بیشتری دارد. در سایت بروکر در قسمت رگولیشن ها سه مورد ذکر شده است که هر کدام را بررسی و صحت سنجی می کنیم: ثبت در نهاد FinCen امریکا، ثبت در سنت لوسیا و رگوله Misa جزایز کومور. 

وینگو مارکتس در USA MSB با شماره 31000253973445 ثبت شده است. در ifc سنت لوسیا با شماره 202300596 و  در Misa با شماره T2023302 ثبت شده است.

بروکر وینگو مارکتس توسط نهاد Misa رگوله شده است.
رگوله Misa بروکر وینگو مارکتس

رگوله Misa بروکر وینگو مارکتس

وینگو مارکتس با نام Wingo Group LTD با شماره HY00523010 در اتحادیه کومور ثبت شده است و با شماره لایسنس T2023302 در تاریخ 14/6/2023 توسط نهاد MISA کومور رگوله شده است.
 
نهاد MISA کومور (Mwali International Services Authority) به عنوان یک سازمان رگولاتوری در جزیره موالی، یکی از جزایر کومور، فعالیت می‌کند. این نهاد ممکن است برخی خدمات مالی را زیر نظر داشته باشد، اما شهرت، دامنه‌ی اختیارات و سطح نظارتی آن ممکن است با استانداردهای سازمان‌های بین‌المللی شناخته شده مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) یا رگوله FCA انگلستان متفاوت باشد. بنابراین، هنگام ارزیابی اعتبار و اطمینان از یک بروکر فارکس که توسط MISA رگوله شده است، اهمیت دارد که تحقیقات دقیق انجام شود و با احتیاط به موضوع نگاه کنید.
 
گرچه ذکر این نکته لازم است که معمولا بروکرهایی که توسط نهادهای معتبر رگوله شده اند به ایرانیان خدمات نمی دهند و بروکرهای مشهوری مانند آلپاری یا ایکس چیف در حال حاضر تنها توسط  Misa رگوله شده اند. متاسفانه بروکر تا کنون سند رگوله توسط Misa را منتشر نکرده است. در زیر نتیجه بررسی و صحت سنجی این رگوله در نهاد Misa را مشاهده می کنید.
تایید رگوله وینگومارکتس در نهاد Misa
تایید رگوله وینگو مارکتس در سایت mwaliregistrar.com

ثبت وینگو مارکتس در FinCEN امریکا

وینگو مارکتس Wingo Group LTD با شماره ثبت 31000253973445 تحت نظارت FinCEN به عنوان یک MSB ثبت شده و این ثبت نام نشان دهنده پایبندی به مقررات ضد پول‌شویی در ایالات متحده است.
 
FinCEN، که مخفف شبکه اجرای جرایم مالی آمریکا است، یک سازمان دولتی وابسته به وزارت خزانه‌داری ایالات متحده است که با هدف مبارزه با پول‌شویی و جرایم مالی تأسیس شده است. FinCEN با اعمال قوانین قانون حفظ حریم بانکی، معروف به “Bank Secrecy Act” (BSA)، نظارت می‌کند. این سازمان وظیفه نظارت بر شرکت‌های خدمات مالی یا MSB‌ها را دارد، که شامل انواع کسب‌وکارهایی می‌شود که با مبادلات مالی سروکار دارند.
 
FinCEN به عنوان یک رگولاتوری آمریکایی، تمرکز خود را بر مقررات مرتبط با خدمات مالی و مبارزه با پول‌شویی قرار داده است، نه به طور مستقیم بر بازار فارکس. با این حال، ثبت Wingo Group LTD تحت نظارت FinCEN به عنوان یک کسب‌وکار خدمات مالی (MSB) می‌تواند نشان‌دهنده تعهد آن به رعایت مقررات مالی و شفافیت در امور مالی باشد، که ممکن است برای معامله‌گران از اهمیت بالایی برخوردار باشد. این امر می‌تواند بر اعتبار و اطمینان به وینگو مارکتس از دیدگاه مشتریان و همکاران تجاری تأثیر بگذارد.
وینگو مارکتس در سایت FinCen امریکا ثبت شده است.
ثبت وینگو مارکتس در FinCen امریکا

ثبت وینگو مارکتس در سنت لوسیا

وینگو مارکتس با نام Wingo Group LTD در سنت لوسیا به عنوان یک کارگزاری بین‌المللی با شماره ثبت 202300596 ثبت شده است. در سنت لوسیا نهاد نظارتی FSRA مخصوص نظارت و رگوله بروکرهای فارکس است. درجه اعتبار نهادهای رگولاتوری سنت لوسیا ممکن است با سایر نهادهای بین‌المللی شناخته‌شده متفاوت باشد  و نهاد معتبری به حساب نیایند.

در سنت لوسیا، فعالیت‌های فارکس تحت نظارت مستقیم نهادی خاص برای رگولاسیون فارکس نیستند، بلکه شرکت‌ها از طریق ثبت عمومی و دریافت مجوز کسب‌وکار فعالیت می‌کنند. درجه اعتبار این مجوزها می‌تواند متفاوت باشد و به طور کلی با استانداردهای نهادهای رگولاتوری معتبر بین‌المللی مانند FCA یا CySEC برابر نیست. این موضوع بیانگر اهمیت تحقیق دقیق توسط معامله‌گران قبل از انتخاب یک بروکر است.

ثبت وینگو مارکتس در سنت لوسیا - فارکس360
ثبت وینگو مارکتس در سنت لوسیا

نتیجه بررسی اعتبار بروکر وینگو مارکتس

با توجه به بررسی های انجام شده و توضیحات ذکر شده و بررسی نهادهایی که وینگو مارکتس در آنها ثبت شده است می توانیم یک اعتبار حداقلی در سطح بسیاری از بروکرهای فارکس که به ایرانیان خدمات می دهند در نظر بگیریم. Misa یک نهاد آفشور با سطح اعتبار کم است. FinCen یک نهاد ناظر بر تراکنش های مالی که بیشتر جنبه ضدپولشویی دارد و سنت لوسیا اساسا نهاد رگولاتوری بروکرهای فارکس نیست و یک منطقه آفشور محسوب می شود. 

گرچه وینگو مارکتس تلاش کرده است با تعدد مجوزها و ثبت شرکت ها برای خود اعتبار دست و پا کند، این حق مخاطب است که به اشتباه تصور نکند که این بروکر از لحاظ نهادهای نظارتی چیزی فراتر از قالب بروکرهای فارکس است که به ایرانیان خدمات می دهند. 

و نکته آخر این که چه بهتر بود بروکر وینگو مارکتس اصل اسناد را در اختیار کاربران خود قرار می داد تا اطلاعات شفاف تری در دسترس معامله گران و مشتریان این بروکر قرار می گرفت.

تجربه معامله گری در بروکر وینگو مارکتس

انتخاب درست حساب معاملاتی یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که یک معامله‌گر باید بگیرد. بروکر وینگو مارکتس، به شما این امکان را می‌دهد که با در نظر گرفتن هزینه‌های معاملاتی، تنوع ابزارهای قابل معامله و سایر عوامل کلیدی، حسابی را انتخاب کنید که دقیقاً با اهداف و استراتژی‌های معاملاتی شما همخوانی دارد.

در اینجا، به بررسی و مقایسه جزئیات حساب‌های متفاوت وینگو مارکتس می‌پردازیم تا به شما کمک کنیم حسابی را انتخاب کنید که بهینه‌ترین مسیر موفقیت را برایتان رقم بزند.

وینگو مارکتس چه حساب های معاملاتی ارائه می کند؟

بررسی حساب ها و شرایط معاملاتی بروکر وینگو مارکتس

بروکر وینگو مارکتس چهار نوع حساب معاملاتی ارائه می‌دهد: استاندارد، ECN، RAW و VIP، که هر کدام ویژگی‌ها و شرایط مخصوص به خود را دارند.

حساب استاندارد وینگو مارکتس با حداقل سپرده 100 دلار، گزینه‌ای مناسب برای تازه‌کاران است. با این حساب، معامله‌گران به 200 نماد معاملاتی دسترسی دارند و از اهرم تا 1:400 و اسپردهایی از 1.8 پیپ برخوردار می‌شوند.

حساب ECN نیز با سپرده اولیه 500 دلار، امکان دسترسی به بیش از 1000 نماد معاملاتی و اهرم تا 1:400 را فراهم می‌کند. این حساب برای معامله‌گران حرفه‌ای طراحی شده و اسپردهای پایین‌تری ارائه می‌دهد.

حساب RAW با سپرده 2000 دلار، اسپردهای بسیار پایین و کمیسیون‌های کمتری را به معامله‌گران تجربه‌کار ارائه می‌دهد، همراه با دسترسی به 1000 نماد و اهرم 1:400.

در نهایت، حساب VIP با سپرده اولیه 10000 دلار، شرایط معاملاتی برتر را برای معامله‌گران بسیار حرفه‌ای عرضه می‌کند، با اسپردهای شروع از 0.1 پیپ و دسترسی به تمام نمادهای معاملاتی.

ویژگی‌های مشترک

ویژگی مشترک حساب های وینگو مارکتس دسترسی به اهرم 1 به 400 در همه حساب ها است. همچنین به جز محدودیت ابزارهای معاملاتی در حساب استاندارد در بقیه حساب ها همه نمادهای معاملاتی در دسترس است.

کمیسیون‌های معاملاتی در وینگو مارکتس

در بروکر وینگو مارکتس تنها حساب استاندارد بدون کمیسیون است. در بقیه حساب ها از 8 دلار در هر لات تا 4 دلار متغیر است. همچنین اسپرد معاملات در حساب Vip نسبت به حساب  ECN نصف و نسبت به حساب استاندارد تا یک سوم کاهش پیدا می کند البته برای طلا. در جفت ارزها هم این کاهش چشم گیر است. در جدول زیر می توانید این تفاوت را مشاهده کنید:

مقایسه حساب های معاملاتی وینگو مارکتس در فارکس 360
حساب های معاملاتی بروکر وینگو مارکتس Wingo Markets

کدام حساب وینگو مارکتس بهتر است؟

بهترین حساب برای هر معامله‌گر بستگی به سطح تجربه، سرمایه و استراتژی معاملاتی آن‌ها دارد. حساب استاندارد برای مبتدیان مناسب است، حساب ECN و RAW برای معامله‌گران پیشرفته‌تر که به دنبال کمیسیون‌های پایین‌تر و اسپردهای کم هستند، و حساب VIP برای حرفه‌ای‌ها با بیشترین سطح سرمایه و نیاز به بهترین شرایط معاملاتی طراحی شده است. انتخاب بین آن‌ها باید بر اساس تجزیه و تحلیل دقیق نیازها و اهداف معاملاتی شخصی باشد. توجه داشته باشید که در وینگو مارکتس حداکثر دو حساب لایو می توانید داشته باشید.

وینگو مارکتس چه نمادهای معاملاتی را ارائه می کند؟

در بروکر وینگو مارکتس، تنوع وسیعی از نمادهای معاملاتی به معامله‌گران عرضه می‌شود. بر خلاف آنچه ادعا می‌شود که بیش از هزار نماد در دسترس است، معامله‌گران می‌توانند در بازارهای متنوعی شامل 54 جفت ارز فارکس، 6 فلز گرانبها، 2 نوع نفت، 12 شاخص بورس، 7 کریپتوکارنسی و 164 سهام از بازارهای آمریکا، اروپا و آسیا فعالیت کنند. این تنوع گسترده امکان مدیریت سبد معاملاتی متنوع و سفارشی‌سازی استراتژی‌ها بر اساس ترجیحات شخصی را فراهم می‌آورد، و به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا فرصت‌های بازار را با دیدی بازتر مورد بررسی قرار دهند.

پلتفرم معاملاتی وینگو مارکتس

در وینگو مارکتس تنها پلتفرم قدرتمند MT5 در دسترس است

وینگو مارکتس، با ارائه پلتفرم معاملاتی MetaTrader 5 (MT5)، یک محیط معاملاتی پیشرفته و کاربردی برای فعالیت‌های تجاری فراهم کرده است. MT5 به عنوان نسل جدیدتری از پلتفرم‌های متاتریدر، ویژگی‌های پیشرفته‌ای نظیر تایم‌فریم‌های متعدد، انواع گوناگون سفارش‌های معلق، قابلیت‌های هجینگ و نتینگ و تستر استراتژی چند رشته‌ای برای مشاوران خبره (EA) را عرضه می‌کند.

این پلتفرم، به واسطه تطبیق‌پذیری با نیازهای معامله‌گران مدرن و فراهم آوردن ابزارهای تجزیه و تحلیل دقیق بازار، برای معامله‌گرانی که به دنبال بهره‌گیری از آخرین فناوری‌ها هستند، گزینه‌ای ایده‌آل محسوب می‌شود. MT5 همچنین به صورت سازگار با دستگاه‌های مختلف شامل ویندوز، iOS و اندروید و همچنین به صورت وب‌تریدر قابل دسترس است.

پلتفرم معاملاتی وینگو مارکتس - متاتریدر5 - فارکس360
روش های واریز و برداشت در وینگو مارکتس

واریز و برداشت در بروکر وینگو مارکتس

در وینگو مارکتس تنها از طریق رمز ارز و روش های دیجیتالی امکان شارژ حساب وجود دارد

در بروکر وینگو مارکتس تنها روش واریز و برداشت ارزهای دیجیتال هستند. شما می توانید بصورت آنی و 24 ساعته بدون محدودیت و کارمزد حساب تان را توسط تتر، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال شارژ کنید. همچنین می توانید از ادونسد کش و دبیت کارت برای شارژ حساب تان استفاده کنید.

متاسفانه در وینگو مارکتس امکان شارژ ریالی از طریق صرافی یا بصورت مستقیم وجود ندارد.

آیا در وینگو مارکتس حساب باز کنیم؟

جمع بندی و نتیجه گیری بررسی بروکر وینگو مارکتس

اعتبار، شرایط و ویژگی های وینگو مارکتس را بررسی کردیم. این بررسی همچنان ادامه خواهد داشت. شاید وینگو مارکتس فراتر از یک بروکر تازه تاسیس باشد ولی در رقابت با بازیگران جدی بازار فارکس ایران نیازمند ارائه مزایای جدی تر و تبلیغات پررنگ تری است. به عنوان معامله گر بهتر است تا اثبات کارایی مطلوب با احتیاط در این بروکر حساب باز کنید. گرچه گزارش مستندلی بر کلاهبرداری این بروکر یافت نمی شود بهتر از باز کردن حساب با مبالغ بالا در این بروکر پرهیز کنید و ابتدا با حساب استاندارد یا ECN خدمات بروکر را امتحان کنید.

فارکس 360 از به اشتراک گذاشتن تجربیات شما در رابطه با این بروکر استقبال می کند. همچنین می توانید برای مقایسه این بروکر به صفحه بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان مراجعه کنید.

administrator

یک پاسخ به “بررسی جامع بروکر وینگو مارکتس | Wingo Markets”

  • امیررضایی

    من تازه شروع به معامله با وینگو مارکتس کردم و تا اینجا راضیم.
    پلتفرم MT5 واقعا قویه و تنوع نمادهای معاملاتی عالیه.
    بازار فارکس همیشه پیچیده و ریسکیه، اما وینگو مارکتس حسابی رو انتخاب کردم که دقیقا با استراتژی معاملاتیم مطابقت داره.
    توصیه می‌کنم به بقیه هم امتحانش کنن.

نظر دهید