بررسی بروکر ای پلنت | ePlanet Brokers

بررسی جامع بروکر ای پلنت ePlanet Brokers در سایت FX360

ای پلنت ePlanet Brokers بروکر تازه تاسیس(2023) دارای رگوله MISA جزایر کومور در کشور بلغارستان است که حساب های استاندارد و ECN و طلا را با پلتفرم MT5 و CTrader ارائه می کند. این بروکر دارای پشتیبان فارسی و امکان واریز و برداشت ریالی است. در اولین واریز می توانید از بونوس 20٪ قابل ضرر تا سقف 2000 دلار را دریافت کنید. 

تیم کارشناسی فارکس360 این بروکر را از زوایای مختلف بررسی کرده است و برخی از نتایج را در این صفحه با شما به اشتراک می گذارد.

امتیاز کل
10/ 0

ای پلنت | ePlanet
🇧🇬 بلغارستان
| تاسیس 2023
| رگوله  Misa
| خدمات به ایرانیان 🇮🇷 | پشتیبانی فارسی
| واریز و برداشت ریالی و رمز ارز

No Data Found

بروکر در حال بررسی
در حال بررسی بیشتر

پلتفرم معاملاتی
MT5 | Ctrader
Full license

ای پلنت ePlanet چیست؟

مروری بر تاریخچه و معرفی بروکر ای پلنت

ای پلنت بروکر ePlanet یک بروکر فارکس است که از سال 2023 شروع به کار کرده است. در سایت بروکر آمده است این بروکر حاصل همفکری و تخصص و تجربه مجموعه ای بزرگ از بازارهای مالی در نقاط مختلف دنیاست. همچنین این جمع را یک جمع چند ملیتی فعال در سطوح و زمینه های مختلف مرتبط به بازارهای مالی معرفی می کند. لیکن نشانه و تلاشی برای معرفی این افراد نکرده است. 

آنچه در رسانه ها و در واقعیت از این بروکر می بینیم یک تیم رسانه ای پررنگ و لعاب و فعال در شبکه های اجتماعی است که تلاش می کنند تا این بروکر را معرفی کنند و مشتریان بالقوه را جذب کنند. کسی که در اسناد ثبت شده این بروکر به عنوان موسس آن از او نام برده شده است جوان 38 ساله ترکیه ای به نام سمیح سالتیک Semih Saltik است. دفتر بروکر در شهر بوروفو بلغارستان قرار دارد.

این بروکر با توجه به تازه تاسیس بودنش رگوله Misa را دریافت کرده است. همچنین به عنوان یک شرکت در انگلستان ثبت شده است. سایت بروکر به زبان فارسی و انگلیسی در دسترس است و پشتیبانی فارسی بروکر فعال است و کیفیت مناسبی در پاسخگویی دارد. همچنین علاوه بر واریز و برداشت رمز ارز، واریز و برداشت ریالی برای مشتریان ایرانی در دسترس است. با توجه به این موارد به نظر می رسد هدف اصلی بروکر در مرحله اول جذب مشتریان ایرانی است.

ای پلنت تلاش می کند تا در ذهن مشتریان خود تصویر متفاوتی از بروکرهای فارکس بسازد و به عنوان بارزترین تفاوت خود با دیگر کارگزاری های بیان می کند که در تقابل با مشتریان خود نیست و سود بروکر در ضرر مشتریان نیست! شاید منتظر بود و در گذر زمان عملکرد بروکر ای پلنت را قضاوت کرد.

آقای ای پلنت

انتخاب بروکر فارکس در یک نگاه | ePlanet

در دنیای پیچیده معاملات فارکس، انتخاب یک بروکر معتبر و قابل اعتماد بی‌شباهت به یافتن نقشه‌ای دقیق در میانه یک جنگل انبوه نیست. بروکر ای پلنت، با چهره‌ای آرام و لبخندی مطمئن، نه تنها این نقشه را در دستان شما قرار می‌دهد بلکه راهنمای شما در مسیر فتح قله‌های موفقیت در بازارهای مالی خواهد بود.

این شخصیت، که با شکوهمندی یک کاوشگر دانا و مصمم ترسیم شده است، در کارخانه خلاقیت فارکس 360 طراحی شده است. بروکر ای پلنت، با درکی عمیق از نیازهای معامله‌گران، خدماتی را ارائه می‌دهد که نه تنها پاسخگوی نیازهای فنی شماست بلکه به شما این امکان را می‌دهد که با خیال راحت و با تمرکز بر راهبردهای خود، بدون نگرانی از جوانب فنی، به معامله بپردازید.

به یاد داشته باشید، معامله در فارکس همچون هنر است؛ هنری که نیازمند توجه به جزئیات و دقت در انتخاب‌هاست. پس، پیش از آنکه قدم در این اقیانوس بیکران بگذارید، از معتبر بودن بروکر خود اطمینان پیدا کنید.

بروکر ای پلنت - شخصیت بروکر ای پلنت طراحی شده در کارخانه خلاقیت فارکس360
ای پلنت | طراحی شده در کارخانه خلاقیت فارکس 360.

آیا بروکر ای پلنت معتبر است؟

بررسی رگوله ها و اعتبار بروکر ای پلنت

اولین پرسشی که در مواجه با بروکر فارکس باید پاسخ دهیم این است که آیا این بروکر مجوزهای لازم را دارد؟ آیا این بروکر معتبر است؟ آیا امنیت وجوه و صحت معاملات در آن جاری است؟ پاسخ به این پرسش ها برای بروکرهای تازه وارد مهم تر و پیچیده تر است، چون هنوز سابقه مشخصی وجود ندارد که بتوان به آن اتکا کرد.

در سایت بروکر ای پلنت در بخش رگوله ها و مجوزها تنها رگوله Misa که مربوط به جزایر کومور است آمده است. بر اساس مستندات دیگری که البته در سایت بروکر ای پلنت ذکر نشده، این شرکت در انگلستان هم ثبت شده است. در ادامه این موارد را بررسی می کنیم. 

رگوله misa بروکر ای پلنت در کومورس - فارکس 360
رگوله Misa بروکر ای پلنت

رگوله Misa بروکر ای پلنت

ای پلنت با نام ePlanet Brokers LTD با شماره HY00923038 در اتحادیه کومور ثبت شده است و با شماره لایسنس T2023372 در تاریخ 22/9/2023 با سرمایه اسمی 300 هزار دلار توسط نهاد MISA کومور رگوله شده است. باید به این نکته توجه کنیم که این نهاد از لحاظ اعتبار یک رگولاتوری سطح پایین محسوب می شود. گرچه معمولا بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می دهند معمولاً یا رگوله نیستند و یا رگوله های مناطق آفشور را دارند.
 
به هرحال از این نظر که این بروکر تلاش کرده است تا رگوله بروکر فارکس، ولو با سطح اعتبار پایین را دریافت کند نکته مثبتی است. از طرفی باید توجه داشت که بازار هدف این بروکر معامله گران ایرانی است و احتمالاً محدود به ایران هم باقی بماند.
 
این رگوله توسط کارشناسان فارکس 360 بررسی و صحت آن تایید شده است. در ادامه می توانید به سایت Misa مراجعه کنید و از فعال بودن این رگوله اطمینان حاصل کنید.
 
 
صحت سنجی رگوله بروکر ای پلنت در سایت Misa کومور توسط فارکس 360
رگوله ePlanet Brokers در سایت mwaliregistrar.com

ثبت ای پلنت در انگلستان

ای پلنت به عنوان یک شرکت خصوصی در انگلستان ثبت شده است. بروکر EPLANET BROKERS LTD یک شرکت با مسئولیت محدود خصوصی است که در تاریخ 14 آوریل 2023 در انگلستان تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در طبقه سوم، 207 خیابان رجنت، لندن قرار دارد. این شرکت با وضعیت فعال، در زمینه‌هایی مانند نگهداری خدمات مالی، اداره بازارهای مالی، و معاملات قراردادهای امنیتی و کالایی فعالیت دارد. مدیریت شرکت در دست آقای سمیح سالتیک است که هم به عنوان مدیر و هم دبیر شرکت فعالیت می‌کند.

اطلاعات فوق بر اساس مستندات رسمی ثبت شرکت‌ها در انگلستان و از طریق سایت‌های مرجع مانند Companies House و Endole به دست آمده است که درجه بالایی از اعتبار را دارند، زیرا این موسسات معتبر هستند و اطلاعات دقیقی را درباره شرکت‌های ثبت‌شده در انگلستان ارائه می‌دهند.

تفاوت ثبت شرکت در انگلستان و رگوله FCA

باید توجه داشت که ثبت یک شرکت در انگلستان و دریافت تأییدیه از مراجع نظارتی مانند Financial Conduct Authority (FCA) دو فرایند متفاوت هستند. ثبت شرکت بدین معناست که شرکت به طور رسمی و قانونی در انگلستان شناخته شده و اجازه کار دارد، در حالی که رگوله شدن توسط FCA نشان‌دهنده این است که شرکت معیارهای خاصی را برای فعالیت در صنعت خدمات مالی برآورده کرده و تحت نظارت مستقیم رگولاتوری FCA قرار دارد. این می‌تواند شامل پروتکل‌های مدیریت ریسک، شفافیت مالی، و حفاظت از سرمایه مشتریان باشد.

بنابراین، در حالی که ثبت شرکت نشان‌دهنده قانونی بودن آن است، رگوله شدن توسط FCA نشان‌دهنده رعایت استانداردهای بالای عملیاتی و اخلاقی است که برای حفاظت از مصرف‌کنندگان ضروری است. گرچه ممکن است این اقدام در راستای گسترش فعالیت این بروکر یا اخذ رگوله FCA باشد که به هر صورت اقدام و نشانه مثبتی است.

ثبت شرکت ای پلنت بروکر در انگلستان eplanet broker
ثبت شرکت ePlanet در انگلستان
LEI Code برای بروکر ای پلنت ثبت شده است فارکس 360
ثبت کد LEI برای ePlanet Brokers LTD

کد LEI بروکر ای پلنت

در بررسی های انجام شده توسط کارشناسان فارکس 360 مشخص شد که شناسه LEI که برای EPLANET BROKERS LTD ارائه شده، که یک نقطه شروع عالی است. شناسه LEI یک کد 20 رقمی بین‌المللی است که برای شناسایی نهادهای حقوقی در بازارهای مالی به کار می‌رود و شامل اطلاعاتی مانند نام دقیق نهاد، آدرس دقیق و اطلاعات ساختاری مربوط به شرکت است. این شناسه به دلیل افزایش شفافیت در بازارهای مالی پس از بحران مالی 2008 ایجاد شد و ابزاری مهم برای مدیریت ریسک و تقویت اعتماد در بازارهای مالی به شمار می‌رود.

شناسه‌های LEI توسط نهادهای معتبر و مورد تایید بنیاد جهانی LEI (GLEIF) صادر می‌شوند. این بدان معناست که شما می‌توانید به اعتبار این شناسه اطمینان داشته باشید، بخصوص زمانی که از یک منبع موثق مانند OpenCorpData دریافت شده است. 

تجربه معامله گری در بروکر ای پلنت

نگاهی به حساب های معاملاتی و هزینه معاملات در ای پلنت

پس از بررسی اعتبار بروکر، بررسی شرایط معاملاتی که بروکر برای کاربران خود فراهم می کند در اولویت است. بررسی تنوع حساب های معاملاتی متناسب با نیاز و استراتژی های متنوع معامله گران، هزینه های معاملاتی، ابزارهای در دسترس برای ترید و … می تواند نقش تعیین کننده ای در کیفیت معاملات و سودآوری شما داشته باشد. در این قسمت این دسته از ویژگی ها را در بروکر ای پلنت بررسی می کنیم:

ای پلنت چه حساب های معاملاتی ارائه می کند؟

بررسی حساب ها و شرایط معاملاتی بروکر ای پلنت

بروکر ای پلنت متناسب پلتفرم MT4 و CTrader دو دسته پیشنهاد را به کاربران می دهد. حساب هایی که برای هر پلتفرم در نظر گرفته شده است متفاوت است. برای پلتفرم MT5 چهار نوع حساب و برای پلتفرم CTrader دو نوع حساب در دسترس است.

حساب های ای پلنت برای MT5 فارکس 360

4 حساب معاملاتی ePlanet برای پلتفرم MT5

در بروکر ای پلنت اگر بخواهید از MT5 استفاده کنید 4 حساب استاندارد، ECN و ECN PRO و طلا در دسترس شما است. در حساب استاندارد با حداقل واریز 100 دلار می توانید از اسپرد 6 پوینت و معاملات بدون کمیسیون استفاده کنید.

حساب های ECN با سرعت اجرای معاملات بیشتر و هزینه معاملاتی کمتر در دسترس هستند. اسپرد کمتری دارند در عوض هزینه کمیسیون اضافه می شود و حداقل واریز بیشتر است. گرچه در مجموع نسبت به حساب استاندارد هزینه معاملاتی کمتری پرداخت می کنید.

حساب ویژه طلا در بروکر ePlanet

ای پلنت یک حساب ویژه معامله انس هم ارائه می کند. شما در این حساب کمترین هزینه معاملاتی را پرداخت می کنید و می توانید با اهرم 500 معامله کنید. در بیشتر بروکرها برای طلا اهرم یک به صد یا یک به دویست ارائه می شود و ای پلنت این انعطاف و قدرت عمل را در حساب طلا به شما می دهد تا با اهرم 1 به 500 انس جهانی را ترید کنید. نکته مهم این است که حداقل کمیسیون در این حساب یک دلار است و این به این معناست که هزینه معاملاتی برای حجم های کمتر از 0.1 لات بسیار بالاست!

حساب های معاملاتی ePlanet Broker برای CTrader

حساب ECN  در ePlanet برای پلتفرم CTrader

تنوع حساب های ای پلنت برای پلتفرم Ctrader محدودتر است و عملا یک حساب ECN با اسپرد نرمال و کمیسیون 6 دلاری به ازای هر لات در دسترس است. مزیت این حساب ها حداقل واریزی است. شما می توانید تنها با 100 دلار با حساب ECN و پلتفرم CTrader معامله کنید.

حساب آزمایشی(دمو) در بروکر ePlanet  

بروکر ای پلنت برای آزمایش قابلیت های بروکر و بهبود مهارت های معامله گری حساب های دمو یا آزمایشی را ارائه می کند. شما می توانید با سرمایه مجازی و بدون ریسک مهارت های معاملاتی خود را بهبود ببخشید و نحوه کار با پلتفرم ها را پیش از واریز وجه امتحان کنید.

روش های واریز و برداشت در بروکر ای پلنت

واریز با رمز ارز، پرفکت مانی و ریالی 

در بروکر ای پلنت سه روش برای واریز و برداشت در دسترس است. در روش رمزارز شما می توانید با تعداد زیادی از استیبل کوین ها حساب تان را شارژ کنید. روش پرفکت مانی هم در دسترس است و می توانید از این طریق واریز و برداشت تان را مدیریت کنید. در غیر اینصورت می توانید با  پشتیبانی بروکر تماس بگیرید و بصورت ریالی و مستقیم حساب تان را شارژ کنید.

توجه کنید که حداقل واریز در بروکر ای پلنت 98 دلار و حداقل برداشت 4 دلار است. همچنین حداکثر مقدار واریز 50 هزار دلار است.

واریز با رمز ارز در بروکر ای پلنت
واریز با پرفکت مانی در بروکر ای پلنت

پلتفرم های معاملاتی بروکر ای پلنت

بروکر ای پلنت پلتفرم های MT5 و CTrader را ارائه می کند

بروکر ePLANET به عنوان یک نام تازه در صنعت فارکس، با ارائه پلتفرم‌های پیشرفته معاملاتی MetaTrader 5 (MT5) و cTrader، توانسته است انتظارات اولیه کاربران را در این زمینه برآورده کند. در حالی که MetaQuotes، شرکت سازنده‌ی MetaTrader، دیگر نسخه‌ی قبلی یعنی MetaTrader 4 (MT4) را به بروکرهای تازه تأسیس ارائه نمی‌دهد، ای پلنت با پذیرش پلتفرم‌های نوین، نشان داده است که مصمم به فراهم آوردن تجربه‌ای به‌روز و کاربرپسند برای مشتریان خود است.

پلتفرم cTrader به خصوص، با رابط کاربری زیبا و شباهت‌هایی به سایت محبوب TradingView، توانسته است نظر بسیاری از معامله‌گران را به خود معطوف دارد. این پلتفرم، به لطف طراحی کاربرپسند و امکانات پیشرفته‌اش، به یکی از گزینه‌های محبوب در بین معامله‌گران تبدیل شده است.

نرم افزار MT5 و هم cTrader از طریق کابین شخصی بروکر متناسب دستگاه شما قابل دانلود هستند.

 Windows |  | Web | iOS Mobile | Android 

 Windows | iOS Mobile | Android 

آیا در ای پلنت حساب باز کنیم؟

جمع بندی و نتیجه گیری بررسی بروکر ای پلنت

با توجه به بررسی های انجام شده توسط تیم کارشناسی فارکس 360، با توجه به تازه تاسیس بودن بروکر ای پلنت و سابقه کم فعالیت آن در ارتباط با بروکر باید با احتیاط تصمیم گرفت. بروکر ای پلنت توانسته است مجوزهای حداقلی را دریافت کند و به ظاهر مسیر شفافی در این خصوص پیش گرفته است.

خدماتی که این بروکر ارائه می کند سطح قابل قبولی دارد. پلتفرم های معاملاتی، هزینه های معاملاتی و کیفیت پشتیبانی فضای امن و پویایی را برای معامله گران ایجاد می کند. بر خلاف بسیاری از بروکرهای تازه کار ای پلنت مسیر سالمی در جذب مشتریان پیش گرفته است و چندان به سمت تبلیغات پرزرق و برق و تو خالی نرفته است.

در صورتی که تجربه کار با بروکر ای پلنت را دارید برای بهبود کیفیت این بررسی با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید با مراجعه به صفحه بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان بروکر ای پلنت را با دیگر بروکرها مقایسه کنید.

administrator

یک پاسخ به “بررسی بروکر ای پلنت | ePlanet Brokers”

  • دورا دنیز

    من در این بروکر حساب دارم و از خدمات این بروکر کاملا راضی هستم.

نظر دهید