۳ قانون اصلی نظریه امواج الیوت (Elliott Wave Theory)

امواج-الیوت-فارکس-سرویسز

در این قسمت از سری مقالات آموزش فارکس، به بررسی سه قانون اصلی و چند راهنمایی کاربردی در خصوص امواج الیوت می‌پردازیم. با ایران بروکر در این مقاله همراه باشید.

 

سه قانون اصلی در خصوص امواج الیوت

احتملا متوجه شده اید که کلید استفاده از نظریه امواج الیوت در یک معامله، این است که قادر باشید امواج را به درستی شناسایی کنید.

با پیدا کردن دید درست در تشخیص این که بازار در چه موجی است، می‌توانید متوجه شوید که کدام جهت از بازار برای معامله مناسب است،

سه قانون اصلی در نام گذاری امواج وجود دارد که همیشه باید در نظر داشته باشید؛ بنابراین پیش از استفاده از روش معامله با امواج الیوت، اطمینان حاصل کنید که در شناسایی امواج قدرت کافی دارید و قوانین آن را به خوبی درک کرده اید؛ البته لازم به ذکر است که تنها مطالعه این قوانین نمی­تواند شما را در استفاده از این روش معامله گری حرفه‌­ای کند و قطعا نیازمند تمرین و بسیار خواهد بود.

تشخیص نادرست امواج، قطعا شما را وارد باتلاق ضرر خواهد کرد.

 

۳ قانون اصلی نظریهٔ موج الیوت

  • قانون ۱: موج ۳ هیچ­­گاه کوچک­ترین موج نخواهد بود.
  • قانون ۲: موج ۲ هیچ­گاه به صورت صد درصد موج یک را اصلاح نکرده و به نقطه شروع موج یک نمی­رسد.
  • قانون ۳: موج ۴ هیچ­گاه وارد محدوده قیمت موج ۱ نمی ­شود.

راهنمایی کاربردی درخصوص امواج الیوت

مواردی هستند که به شما در تشخیص صحیح امواج کمک می‌کنند. بر خلاف سه قانون اصلی که هرگز خلاف آن اتفاق نمی­‌افتد، ممکن است این موارد گاهی نقض شوند؛ اما در اکثر مواقع صحت دارند.

  • گاهی طول موج ۵ از انتهای موج ۳ بیشتر نمی‌شود که در این حالت موج ۵ ناموفق نامیده می­‌شود.در واقع موج ۵ به اندازه­ای که باید رشد کند، رشد نکرده است و کوتاه شده است.
  • موج ۵ اغلب از خط روند موج ۳ و موازی با خط روندی که نقطه شروع امواج ۳ و ۵ را متصل می‌کند، بیشتر می‌شود یا از میان آن می‌گذرد،.
  • موج ۳ بسیار بلند، سریع و گسترده است و عموما کندل های بزرگ و یا گپ های قیمتی در این موج نمایان می­شوند.
  • امواج ۲ و ۴ اغلب دوباره به سطوح بازگشت فیبوناچی برمی­گردند.
administrator

نظر دهید