بررسی و ارزیابی بروکر اپوفایننس | OpoFinance

بررسی بروکر اوپوفایننس در سایت فارکس 360

اپوفایننس یک بروکر فارکس است که فعالیت خود را از سال 2020 با نام اپوفارکس آغاز کرد. این بروکر در سیشل و سنت وینست گرنادین ها ثبت شده است و حساب معامله گران را تا 20 هزار یورو توسط نهاد Finacom  بیمه می کند. این بروکر حساب های متنوع کلاسیک، ECN، سوشال ترید و پراپ را با همکاری ForFX ارائه می کند. پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 در این بروکر ارائه می شود و ابزارهای معاملاتی مختلفی برای ترید در اختیار معامله گران قرار می گیرد. ایرانیان می توانند علاوه بر رمزارزها از طریق صرافی تاپ چنج حساب خود را در این بروکر شارژ کنند.

امتیاز کل
10/ 0

اپوفایننس | OpoFinance
🇸🇨 سیشل
| شروع فعالیت 2020
| رگوله FinaCom | FSA
| خدمات به ایرانیان 🇮🇷 | پشتیبانی فارسی
| واریز و برداشت ریالی و رمز ارز

No Data Found

پلتفرم معاملاتی
MT4/5 | Ctrader
Full license

اپوفایننس OpoFinance (اوپوفارکس) چیست؟

نگاهی به تاریخچه بروکر اوپوفایننس

اپوفایننس در سال 2020 با نام اوپوفارکس شروع به کار کرد. دفاتر این بروکر که خود را زیر مجموعه OpoGroup معرفی می کند، در سنت وینست گرنادین ها و سیشل است. گرچه به نظر نمی رسد این دفاتر واقعا فعال باشند و بیشتر جنبه اعتباری دارند. اوپوفارکس در شهریور 1401 اقدام به تغییر نام و لوگو خود کرد و با نام اوپوفایننس به کار خود ادامه می دهد. متاسفانه اطلاعات روشنی از این بروکر و شرکت Opo Group در دسترس نیست. 

این بروکر با ارائه خدمات جذاب در قالب های جدید سعی در جذب مخاطبان ایرانی داشته است. در ابتدا با تمرکز بر پلتفرم سوشال ترید فیبودا و حالا با پراپ فرم ForFX. 

اوپوفایننس دارای سایت به زبان فارسی و پشتیبانی فارسی است و به ایرانیان خدمات می دهد و با توجه به رگوله ها، ظاهرا بازار هدف این بروکر معامله گران ایرانی هستند. 

آقای اپوفایننس

انتخاب بروکر فارکس در یک نگاه | OpoFinance

تصویری که پیش روی شماست، تلفیقی است از مدرنیته و نوآوری که توسط کارخانه خلاقیت فارکس برای نمایش هویت و ویژگی های بروکر اوپوفایننس طراحی شده است. موجودیتی که در این عکس به تصویر کشیده شده، نمادی است از آینده‌نگری و پیشرفت فناوری در عرصه مالی و سرمایه‌گذاری. این شخصیت با عینک واقعیت افزوده و لباسی که الگوهای مدار چاپی دارد، نمایانگر جهانی است که در آن فناوری و داده‌ها، نقش اساسی در تصمیم‌گیری‌های مالی ایفا می‌کنند.

بروکر اوپوفایننس، با نگاهی به آینده، خدمات معاملاتی ارز (فارکس) را ارائه می‌دهد و تلاش می‌کند که تجربه‌ای نوآورانه و هوشمندانه را برای معامله‌گران خود فراهم آورد. این شخصیت، که در مرکز این تصویر قرار دارد، بیانگر آن است که چگونه اوپوفایننس به دنبال گسترش دیدگاه‌های سرمایه‌گذاری در میان مخاطبان خود است و می‌خواهد آن‌ها را به سمت آینده‌ای روشن هدایت کند که در آن تکنولوژی و اطلاعات، اصلی‌ترین ارزش‌ها هستند.

عینک واقعیت افزوده نمادی از دیدگاه وسیع و دوراندیشانه بروکر اوپوفایننس است، جایی که بازارهای مالی در ابعاد و زوایای جدیدی قابل کاوش و تحلیل هستند. 

این تصویر با زبانی بصری، به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهد که اپوفایننس آماده است تا آن‌ها را در مسیر دستیابی به اهداف مالیشان با بهره‌گیری از جدیدترین ابزارها و روش‌های تجزیه و تحلیل بازار یاری رساند.

بروکر اوپوفایننس - طراحی شده توسط کارخانه خلاقیت فارکس 360
اپوفایننس | ایجاد شده در کارخانه خلاقیت فارکس 360.

آیا اپو فایننس معتبر است؟

بررسی مجوزها و اعتبار بروکر اوپوفایننس

اپوفایننس که با نام اوپوفارکس کار خود را آغاز کرد در سایت خود مجوزهایی را ارائه کرده است که پیش از افتتاح حساب باید آنها را بررسی کنید. با توجه به این مستندات می توانیم بگوییم که اوپو فایننس یک بروکر رگوله شده است یا نه؟ گرچه اعتبار یک بروکر صرفا بر مبنای رگوله های آن سنجیده نمی شود و عوامل دیگری هم در آن دخیل هستند. اوپوفایننس دو مجوز ثبت در سنت وینسنت گرنادین‌ها و سیشل و بیمه حساب FinaCom را دارد که به بررسی هر کدام و صحت سنجی آنها می پردازیم.

ثبت Opo Group LLC در سنت وینسنت گرنادین‌ها

اپو فایننس با نام Opo Group با شماره 866 توسط سازمان خدمات مالی سنت وینسنت گرنادین‌ها (FSASVG) در سال 2021 ثبت شده است. تصویر زیر ثبت این شرکت را در این سازمان تایید می کند. ولی باید به این نکته توجه کرد که این نهاد نظارتی بر بروکرهای ثبت شده ندارد و صرفا آنها را به عنوان یک شرکت مالی ثبت می کند. بنابر این نمی توانیم این ثبت شرکت را یک رگوله بدانیم.

. مشاهده اطلاعات ثبت اوپو گروپ در سایت SVGFSA

ثبت اوپوفایننس در سنت ویسنت گاردین فارکس 360
رگوله اپوفایننس در سایت خدمات مالی سنت وینست گرنادین ها
رگوله اوپوفایننس در سیشل بررسی توسط فارکس 360
مجوز فعالیت اوپوفایننس در سیشل

رگوله FSA اپوفایننس در سیشل 

اوپو فایننس در سیشل ثبت شده است و از سازمان خدمات مالی سیشل مجوز فعالیت دارد. Opo Group LTD در سیشل با شماره ثبت (8430865-1) با شماره مجوز SD124 ثبت شده است و توسط سازمان خدمات مالی (FSA) رگوله شده است. دفتر ثبت شده Opo Group Ltd در CT House, Office 9D, Providence,Mahe Seychelles است.

در این تصویر هم تایید مجوز فعالیت اوپو فایننس در سایت خدمات مالی سیشل قابل مشاهده است. در مورد این مجوز هم باید بگوییم که بر اساس اطلاعات این نهاد، مجوز فعالیت به بروکرهای فارکس رگوله محسوب نمی شود و این سازمان نظارتی در خصوص این شرکت ها ندارد.

. مشاهده اطلاعات مجوز اوپوگروپ در سایت FSASeychelles

گواهی عضویت بروکر اوپوفایننس در کمیسیون جبران خسارت مالی Finacom
گواهی عضویت اپوفایننس در FinaCom

عضویت اپوفایننس در کمیسیون مالی

بیمه حساب مشتریان بروکر اپوفایننس تا 20 هزار یورو

اپوفایننس علاوه بر رگوله FSA، عضو کمیسیون مالی Financial Commission است. عضویت این بروکر از سال 2021 در سازمان پذیرفته شده است و همچنان فعال است. اگرچه سازمان کمیسیون مالی یک نهاد خصوصی است و رگوله محسوب نمی شود، ولی این امکان را به مشتریان بروکر می دهد که در صورت بروز اختلافات و مشکلات حل نشده به این نهاد رجوع کنند. پس از طی شدن روال قانونی حل اختلاف در این کمیسیون و پرداخت نکردن از طرف بروکر این نهاد تا 20 هزار یورو خسارت به مشتری پرداخت می کند.

البته این کمیسیون صرفا به شکایات موردی رسیدگی می کند و در صورت ورشکستگی و یا مواردی از این قبیل پاسخگوی همه مشتریان نیست. با توجه به گزارش سال 2023 کمیسیون مالی می توانید مواردی که بیشترین مراجعه به این کمیسیون داشته اند را بررسی کنید. نکته قابل توجه در این گزارش، شکایات ثبت شده از طرف معامله گران ایرانی در این نهاد است.

. صفحه اطلاعات عضویت بروکر اوپوفایننس در کمیسیون مالی

جمع بندی بررسی اعتبار اپوفایننس

چنانکه بصورت مستند مجوزهای بروکر اپوفایننس را بررسی کردیم باید بگوییم این بروکر رگوله شده نیست. گرچه بیشتر بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می دهند از وضعیت مشابهی برخوردار هستند. نکته مثبت در خصوص اوپوفایننس بیمه حساب FinaCom است که در صورت بروز اختلاف امکان جبران خسارت وجود دارد.

بررسی نظرات مشتریان، سابقه فعالیت و کیفیت خدماتی که بروکر ارائه می کند می تواند موارد دیگری باشد که در اعتبار یک بروکر موثر هستند. 

بررسی حساب های معاملاتی اپوفایننس

اوپوفایننس شش حساب استاندارد، ECN PRO، ECN، CENT، Social Trade و Prop در متاتریدر ارائه می کند

حساب های معاملاتی متناسب با پلتفرم انتخابی در اپوفایننس متفاوت است و در صورت انتخاب پلتفرم سی تریدر انتخاب های محدودتری خواهید داشت. تفاوت اصلی و کلیدی حساب ها در اوپوفایننس هزینه های معاملاتی و حداقل واریز است.

حساب های معاملاتی بروکر اوپوفایننس . از سنتی تا پراپ در بروکر اوپوفارکس - بررسی در فارکس360

حساب Cent 

حداقل واریز برای افتتاح این حساب  دلار است و حداکثر اهرم 1:500 است. اسپردها از 1.8 پیپ شروع می شوند و فاقد کمیسیون هستند.

حساب Classic

در حساب کلاسیک بروکر اوپوفایننس حداقل واریز برابر 100 دلار است. اسپرد از 1.8 پیپ شروع می شود و بدون کمیسیون است و در عوض اهرم 1:2000 قابل استفاده است.

حساب ECN

حساب ECN هم با حداقل واریز 100 دلار و اسپرد از 0.8 پیپ و کمیسیون 6 دلاری به ازاری هر لات با اهرم 1:2000 قابل استفاده است. این حساب هزینه معاملاتی کمتری نسبت به حساب کلاسیک دارد.

حساب ECN Pro

این حساب برای معامله گران حرفه ای با سرمایه بالاتر است. حداقل واریزی برای افتتاح این حساب 5000 دلار است و اسپردها از 0 پیپ شروع می شود و شامل 4 دلار کمیسیون به ازای هر لات می شود.

حساب Social Trade

در اپوفایننس خدمات سوشال تریدینگ هم ارائه می شود. در این نوع حساب ها اسپردها از 1.5 پیپ آغاز می شود و بدون کمیسیون است. در حالت استاندارد با 200 دلار و در حالت حرفه ای نیاز به 5000 دلار سرمایه اولیه است. در حالت حرفه ای معاملات شامل 4 دلار کمیسیون به ازای هر لات می شود و اسپردها از 0 شروع می شود. در هر دو نوع از حساب های سوشال تریدینگ اهرم 1:500 در دسترس است.

حساب Prop بروکر اپوفایننس

شاید یکی از جذاب ترین حساب های بروکر اپوفایننس حساب پراپ این بروکر است که با همکاری پراپ ForFx راه اندازی می شود و شما می توانید بدون پرداخت هزینه چالش های پراپ فرم ها به ده تا 20 برابر سرمایه خود دسترسی پیدا کنید و تا 80 درصد در سود آن شریک شوید. نکته جذاب این است که شما بصورت نامحدود می توانید با حساب ریل خودتان در چالش های پراپ اوپوفارکس شرکت کنید.

در همه حساب های میزان Margin Call برابر 80 درصد و میزان Stop Out برابر 40 درصد است.

پراپ فرم رایگان در اپوفایننس

همکاری اوپوفایننس با پراپ فرم ForFx و افزایش سرمایه معاملاتی تا 30 برابر!

معمولا رگولاتوری و نهادهای معتبر نظارتی اجازه ارائه خدمات پراپ تریدینگ توسط بروکرهای فارکس را نمی دهند و بروکرهای فارکس برای همکاری و یا ارائه خدمات مشابه موظف به دریافت مجوز هستند. البته همانطور که در قسمت اعتبار بررسی کردیم اوپوفایننس تحت نظارت رگوله های معتبری مانند CySec قبرس نیست و محدودیتی در این رابطه ندارد. با این حال اوپوفایننس حساب پراپ را در قالب همکاری با پراپ ForFX به معامله گران خود ارائه می کند تا از اقبال به سوی این مساله عقب نماند.

چطور از اپوفایننس حساب پراپ بگیریم؟

برای دریافت سرمایه از پراپ فرم ForFx لازم به پرداخت هزینه برای چالش نیست. اگر تریدر حرفه ای هستید می توانید یک حساب پراپ در اپوفایننس باز کنید و آن را شارژ کنید. با معامله روی این حساب و در نظر گرفتن قوانین چالش می توانید سرمایه خود را تا 20 برابر افزایش دهید و در 80 درصد سود آن شریک شوید.

برای دریافت سرمایه 10 برابر شما باید حداقل 1000 دلار حساب تان را شارژ کنید. برای دریافت سرمایه 15 برابری 5000 دلار و برای دریافت سرمایه 20 برابری نیاز به سپرده اولیه 10000 دلاری دارید.

قوانین چالش حساب پراپ اپوفایننس

چالش بصورت تک مرحله ای است. حداکثر ضرر کلی 8 درصد است و باید به تارگت سود 18 درصد برسید. مهلت تکمیل و حداکثر ضرر روزانه ندارد و بدون پرداخت هزینه قابل تکرار است. پس از پاس کردن چالش و دریافت سرمایه محدودیت زمانی و تارگت سود وجود ندارد و صرفا باید حداکثر ضرر روزانه 5 درصد و حداکثر ضرر کلی 10 درصد را رعایت کنید تا در 80 درصد سود سهیم شوید.

باید توجه داشته باشید که اهرم ارائه شده در این حساب ها 1:50 است و شاید به دلیل این محدودیت چندان گزینه مناسبی نباشد. گرچه مزایایی مانند عدم نیاز به پرداخت هزینه چالش و قابل تکرار بودن آن از مزایای این امکان پراپ اپوفایننس است.

چارچوب براپ رایگان ForFX در اوپوفایننس

اپوفایننس چه نمادهای معاملاتی را ارائه می کند؟

ابزارهای معاملاتی در بروکر اوپوفایننس
اپوفایننس علاوه بر جفت ارزهای اصلی و فرعی فارکس، سهام های آسیایی، انگلستان و امریکا، همچنین رمزارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم و 28 رمزارز دیگر، نفت، طلا، نقره، پلاتین و شاخص های مهم را در اختیار معامله گران می گذارد. در زمینه می توان گفت تنوع قابل قبولی از نظر ابزارهای معاملاتی در بروکر اوپوفایننس وجود دارد.

روش واریز و برداشت در بروکر اپوفایننس

در اپوفایینس برای واریز و برداشت روش های متنوعی وجود دارد: از طریق رمز ارزها و کیف پول های مجازی.
. USDT(TRC20)
. ETH, BTC, USDT-TRX
. Advcash
. PerfectMoney
. TopChange

روش تاپ چنج و تتر برای ایرانیان محبوب تر است. انجام تراکنش ها بصورت فوری است و تنها در روش تاپ چنج شامل 2.5 درصد کمیسیون می شود.

پلتفرم های معاملاتی بروکر اپوفایننس

اوپوفایننس سبد کاملی از پلتفرم های معاملاتی بر روی دستگاه های مختلف را ارائه می کند. متاتریدر 4 و 5 بر روی کامپیوتر و گوشی موبایل در دسترس هستند. همچنین می توانید علاوه بر نسخه نصبی این برنامه ها از نسخه وب این پلتفرم استفاده کنید. در کنار نرم افزار معمول متاتریدر، اوپوفایننس پلتفرم Ctrader هم در اختیار معامله گران می گذارد. در برهه ای این بروکر امکان اتصال به Trading View را فراهم کرده بود که در حال حاضر در این بروکر در دسترس نیست. در این زمینه دست اوپوفایننس کاملا پر است و یک مزیت برای این بروکر محسوب می شود.

دانلود بروکر AUS GLOBAL- فارکس 360- متاتریدر4-MT4

 Windows | macOs | Web | iOS Mobile | Android 

 Windows | macOs | Web | iOS Mobile | Android 

 Windows | iOS Mobile | Android 

سیگنال فارکس tradingCentral در اوپوفایننس
سیگنال رایگان فارکس در بروکر اوپوفایننس

تحلیل تکنیکال Technical Views در اپوفایننس

اپوفایننس برای کمک به معامله گران ابزار تحلیلی تکنیکال ویوز را -که در اصل تحلیل های TradingCentral است- به کاربران خود ارائه می دهد. پس از ثبت نام از کابین خود از قسمت ابزارهای معاملاتی می توانید به تحلیل های تکنیکال ویوز دسترسی پیدا کنید. این تحلیل ها بصورت دسته بندی فارکس، کریپتو، سهام، شاخص ها و کالاها قابل جستجو هستند.

آیا در اپوفایننس حساب باز کنیم؟

ما در بررسی بروکر اپوفایننس تلاش کردیم تا زوایای پنهان و آشکار این بروکر را به شما نشان دهیم. با توجه به اینکه بروکر اپوفایننس یک بروکر نوپا و تازه کار محسوب می شود در وهله اول اطمینان به آن کمی دشوار است. در این سال ها این بروکر تلاش کرده است با ارائه خدمات پیشرو انتظارات معامله گران را برآورده سازد و خدمات جامعی را به معامله گران ایرانی ارائه کند. با توجه به همه نکات به نظر می رسد می توان به این بروکر اعتماد کرد.

پیشنهاد می کنیم درصورت انتخاب این بروکر، ابتدا با مبالغ کم در این بروکر افتتاح حساب کنید و در صورت رضایت از عملکرد آن مبالغ بیشتر را شارژ کنید. توجه داشته باشید که هیچ بروکری بی عیب و نقص نیست. با مراجعه به صفحه بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان، اپوفایننس را با دیگر بروکرهای فارکس مقایسه کنید.

فارکس 360 از اشتراک تجربیات و نظرات شما درباره بروکرهای فارکس استقبال می کند.

administrator

نظر دهید